Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor tudok előrehozott...

Mikor tudok előrehozott nyelvi érettségit csinálni?

Figyelt kérdés

Esti gimnáziumban tanulok, ezért az emelt szintű érettségit magamnak kell intéznem egy másik iskolában. Mielőtt átjöttem volna estiben, elvégeztem egy 0. évfolyamos nyelvi előkészítőt és megcsináltam a nyelvvizsgát.


Most tizedikes vagyok és szeretnék minél hamarabb túllenni rajta. Megcsinálhatnám most tavasszal is, vagy csak tizenegyedikben lehet előrehozottat csinálni?



2023. szept. 29. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

A 10 osztálynak meg kell lenni. 11.-esként lehet előrehozott érettségit csinálni, de akkor is csak néhány tantárgyból, pl. angol, informatika. De pl. történelemből nem lehet.


2021-ben legalábbis így volt. Ma nem tudom, mi a helyzet.

2023. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Én is úgy tudom, hogy 10.ben lehet leghamarabb, de csak úgy, ha előtte átmentél az osztályozó vizsgán a 11.-12.-es anyagból
2023. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%

"A 10 osztálynak meg kell lenni. 11.-esként lehet előrehozott érettségit csinálni"

"Én is úgy tudom, hogy 10.ben lehet leghamarabb"


Kérdező, egymást se értik, ne hallgass rájuk. Az OH honlapján találod meg a tuti választ.

2023. szept. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

A #2-es rosszul tudja, 10. osztályban nem lehet érettségi vizsgát tenni.

Nyugodtan le lehet ellenőrizni. 2021-ben nem lehetett, és valószínűleg most sem engednek 16 éveseket érettségizni.


#1 voltam

2023. szept. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Amúgy meg miért nem kérdezi meg az osztályfőnökét a Kérdező?

Egyenes választ kapna azonnal.

2023. szept. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

#4:


2021-ben nálunk érettségiztek 10.-esek is nyelvből, azért mondtam

2023. szept. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mondom én: még mindig csak ott tartanak, hogy "valószínűleg", meg hogy mi volt 2021-ben...


Az ofődet meg lehet, hogy hiába kérdezed, mert lehet, hogy nem volt még olyan diákja, akinek már 10.-ben eszébe jutott volna érettségizni, vagy ha volt, olyan régen, hogy azóta már elfelejtette, hogy hogy is van ez, úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy képben van: ő is az OH honlapján fog utánanézni (vagy olyan valakitől kérdezi meg, aki az OH honlapjáról szedi az információt).

2023. okt. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Az érettségi vizsgaszabályzat 9. §-a szerint aki 12-edikben érettségizik, az a 10. osztály végén (tavasszal) tehet először előrehozottat idegen nyelvből. Ez nem emlék vagy tippelgetés, hanem jogszabály. Természetesen az osztályozó vizsgát le kell tenni.
2023. okt. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha paragrafusra pontosan kikerested, akár be is linkelhetted volna.
2023. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Segítek:

1. Kijelölöd a első két szót

2. Jobb egérgomb

3. Google

Ne másoknak osztogassál már feladatot lustaságból!

2023. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!