Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárokat kérdeznék, hogy mit...

Tanárokat kérdeznék, hogy mit tennétek a helyemben? Diákok csaltak a dolgozatnál, de csak utólag vettem észre.

Figyelt kérdés

Dolgozatot írtak az egyik osztályomban, A és B csoport volt. Kiosztottam a dolgozatokat és a javításnál feltűnt, hogy 6 diák elcserélte egymással úgy, hogy egymás mellé azonos csoportot írók kerültek.


Mivel az osztály problémás, legalábbis néhány diák (főleg ők), ezért pont ülésrenden gondolkoztam, ehhez pedig felírtam, hogy ki hol ül, ez a papír most is megvan. Ez azért fontos ebben az esetben, mert szívem szerint ráírnám az 1-est mind a hat dolgozatra, de mivel nem vettem észre órán, csak utólag, így ha bejön a szülő pampogni (gimnáziumról van szó, szóval nagy esélyt nem látok rá, de megeshet), akkor semmiféle bizonyítékom nincs, csak az a kis papír, amire leírtam az akkori ülésrendet, de az nem feltétlenül bizonyító erejű.

Kezdő pedagógus vagyok, ez az első teljes tanévem, ti mit tennétek a helyemben? Így is beírhatom az 1-est?



2023. szept. 29. 17:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy ettől eltekintve a dolgozatok eredménye 3 és 4 lett.
2023. szept. 29. 17:29
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2023. szept. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: bővebben: most kell a sarkadra állni, különben csak azt tanulják meg, hogy h*lyére lehet téged venni. Ezentúl is írd fel, ki hol ült.
2023. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is írd be, mert a továbbiakban is ugyanezt fogják csinálni, sőt, még rosszabb lesz a helyzet.
2023. szept. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem írod be az egyest, a diákok megfogják tanulni, hogy nálad simán lehet evvel szórakozni.
2023. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőség is van.

1. Be nem jelentett röpdoga.

2. A kérdéses diákok feleltetése.

3. Egy újabb, sokkal szemetebb dolgozat.

4. Kövi dolgozatnál első 5 percben ültetés, hogy ezek az alanyok a legmeszebb kerüljenek egymástól.

5. Jegyet érő, egyéni házifeladat.

2023. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azoknak adnék egyest, aki más csoportot adott be, mint amit írt volna a feljegyzésem szerint. Arről senki nem tehet, hogy a padtársa ügyeskedik :)
2023. szept. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva engem nem érdekel, én leadom az anyagot becsületesen, innentől kezdve mindenkinek a szíve joga, hogy mennyit készül belőle és hasznosítja-e valaha az életben vagy csak kipuskázza. Ha helyben észreveszem a csalást akkor elégtelen, ha csak utólag tűnik fel akkor nem pazarolom az időmet bizonyításokra, hogy tényleg csalt-e az illető vagy nem, de legközelebb figyelni fogom.
2023. szept. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként szívem szerint újra irattatnám velük ezt a dolgozatot.
2023. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!