Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány órája van egy héten egy...

Hány órája van egy héten egy nappalis Mérnökinformatikus tanulónak?

Figyelt kérdés
Üdv, segítsetek kérlek mert képtelen vagyok értelmezni a neten található órarendeket. Átlagban kb hány órája van egy mérnökinfó tanulónak nappali tagozaton?

2023. szept. 30. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Hát ezt így nehéz megmondani, már csak azért is, mert mit tekintesz órának?

Van olyan foglalkozás, ami csak 50 perc vagy 1 óra, de a legtöbb két órás.

És akkor van néhány labor, ami meg 4 órás...

Első 2 félévben fixen számolj napi 8 órával, reggel 8tól 16-ig kb. fixen foglalt leszel, és ez csak a bent töltött idő.

2023. okt. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor ezek szerint esélytelen nappali tagozat mellett dolgozni hétköznap.
2023. okt. 1. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 évben így van.
2023. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amit az első írt az nálunk pl egyáltalán nem volt igaz, úgy nézett ki az első féléves órarend hogy hétfőn 2x45 perc online előadás + 6x45 perc előadás szóval 4-re vége volt kb. Kedden volt egy 2x45 perces gyakorlat + egy 3x45 perces labor. Szerdán egy 2x45 perces és egy 3x45 perces gyakorlat. Csütörtökön 2x45 perc online előadás + 6x45 perc előadás. Pénteken egyáltalán nem voltak óráim.
2023. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tipikusan a BME-n azt szokta mondani a dékán szülői fórumon és egyéb bemutató jellegű eseményen, hogy ez egy 40 órás munkának felel meg.


Most hogy végig jártam ezt igazolni tudom, de a valóságban durvábbnak nézki.


A realitás tényleg lehet az, hogy elosztva az egész félévre, minden héten kb 40 órát raksz bele, de az elején, amikor könnyebb akkor jóval keveset, majd 4-6. héten jön az első realizálás, hogy bele kell húzni. Ott jön a reggel 8-ról éjfélig tanulás.


Közben tartasz szüneteket, de nem annyira durván időhöz kötött, mint egy főállás, így rengeteg időd elmegy az utazásra, ismerkedésre és rossz időbeosztásra, szóval hiába tanulsz és jársz órákra heti 40 órát vagy csak 30 órát, simán tudod 50-60 órának érezni és azt veszed észre, hogy nincs időd semmire.


Ha meg határidős dolgok vannak, akkor az is szívás. Például nekem mindegyik szilveszterem a gép vagy papír előtt töltöttem és éppen matekos gyakoralti feladatokat oldottam meg vagy éppen egy magolósabb vizsgára tanultam.


Nekem ráment a rövidtávon az egészségem. Picit meghíztam és enyhébb, lassan gyógyítható krónikus megbetegedésem lett.

Közben a 4 éves kapcsolatomnak vége lett, mert előtérbe helyeztem az egyetemet.


A piac validást, nem vagyok gyenge képességű és több tantárgyból is véletlenül is évfolyam első lettem. Ez egy tipikusan nehéz szak a BMEn. Lehet máshol picit jobb a helyzet.

2023. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!