Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy a korábbi évszázado...

Igaz, hogy a korábbi évszázadokban nem nagyon volt tanárnő, tanítónő, hanem szinte csak férfiak tanítottak iskolákban?

Figyelt kérdés

2023. okt. 5. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

NEM, nem igaz.

Lányiskolákban nöi tanítók, tanárok voltak, egy-egy szakra járt be esetleg férfi tanár, de az is inkább a gimnáziumok felsö osztályaiban.

A fiúiskolákban férfitanárok voltak, nök nem.

A gimnáziumokhoz még annyit, hogy ezelött 100 évvel még csak fiúgimnáziumok voltak, és egy lány csak ritkán került be oda. De akkor is a fiúktól elkülönítve helyezték el, hogy ne lássák egymást, emellett sokszor egy kisérö nö is volt vele, aki vigyázott rá, nehogy valamelyik fiú megpróbáljon szóba állni vele.

Késöbb, a 1930-as évek után már elöfordult, hogy külön felügyelet és elkülönítés nélkül is részt vehettek az oktatásban, de koedikált gimnáziumok vagy a 2. világháború után lettek.

2023. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es! Ez csak félig igaz. Nagymamám az 1930-as években járt gimnáziumba. Igaz ahogy nagymamám mesélte külön leány gimnáziumba járt. Igen a nagymamám 1921.-ben született és 1996-ban hunyt el. Tehát az 1930-as években már létezett lányoknak is gimnázium. De teljesen el különített leány gimnáziumok is voltak. Nem tudom mi igaz. De nagymamám mesélte. És igen a nagymamámnak volt gimnáziumi érettségije. Még mutatta is nekem.
2023. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy volt egy-két lánygimnázium is esetleg Budapesten vagy más kifejezetten nagy városban, szóval lehetséges. De kisebb helyeken egy gimnázium volt csak, akkor pedig fiúknak.
2023. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es voltam! Nagymamám Diósgyőrben született. Diósgyőr akkor még nem volt Miskolc része! Ma már igen. De az 1920-as és 1930-as években még nem! Igy nagymamám Miskolcra járt gimnáziumba!
2023. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint voltak eltérések az ország egyes részei között.
2023. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A középkorra igaz, teljesen.Az újkorra is a 19. sz-ig. Addig magántanítók tanították a lányokat. Ezt követően voltak leányiskolák, ahol apácák tanítottak jellemzően, majd később már voltak tanárnők is.
2023. okt. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy pécs nagyvárosnak számított-e (mondjuk biztos nem kisváros) de itt is volt leánygimnázium. Voltak férfi tanárai is.
2023. okt. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!