Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterképzésre való jelentkezé...

Mesterképzésre való jelentkezés esetén ki lehet valahogy kerülni ezt a pontot?

Figyelt kérdés

Minden szakleírásnál megtalálható ez, vagy ehhez hasonló szöveg:


A 4.2. pontban megadott oklevéllel rendelkezők esetén a mesterképzési képzési ciklusba való belépés minimális feltételei


A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 60 kredit az alábbi területekről:


blabla


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a korábbi tanulmányai alapján a felsorolt területeken legalább 30 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni.


Ha nem teljesítem a minimum 30 kreditet, akkor van valami kiskapu, hogy mégis felvegyenek? Vagy nincs más út, jelentkeznem kell egy random BSc-re, ahol megszerzem azt a hiányzó pár kreditet?


2023. okt. 14. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az adott képzést indító tanszéken érdeklődj - de a praktikus megoldás az, hogy még a BSc képzés utolsó félévében felveszel az adott tárgycsoportból annyi tárgyat, amivel meglesz a legalább 30 kredited (ez sok egyetemen ingyenes, néhány helyen fizetős).
2023. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
"de a praktikus megoldás az, hogy még a BSc képzés utolsó félévében felveszel" erről már lekéstem, ezért a kérdés
2023. okt. 14. 21:57
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem teljesítem a minimum 30 kreditet, akkor van valami kiskapu, hogy mégis felvegyenek? Vagy nincs más út, jelentkeznem kell egy random BSc-re, ahol megszerzem azt a hiányzó pár kreditet?"

. Azért már az a 30 kredit is rettenetesen kevés ahhoz képest, hogy mire épül elviekben a mesterképzés. Nem hiszem, hogy ez kikerülhető lenne, és ha 30 kredited sincs meg, akkor feltételezem, a mesterképzésnek nem sok köze van az alapszakodhoz. Ezért érthető ez a feltétel.

2023. okt. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet kikerülni.
2023. okt. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Halottam már olyanról, hogy valaki teljesen más területről felvételizett mesterképzésre. Már a szóbeli vizsgán eléggé meglepődtek rajta. Ettől függetlenül felvették az adott szakra. Azt nem tudom hogyan lett meg a minimum 30 kredit hozzá. Mondjuk 2 év alatt nem is végezte el a képzést. Ezzel csak arra akarok utalni, hogy nem véletlen van kitalálva ez a rendszer. Szerintem több kreditet kellett neki pótolni utólagosan emiatt, ezért is csúszhatott.
2023. okt. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ez csak azért visszás, mert az egyetem oldalán úgy promózzák, hogy bármilyen alapképzésre ráépíthető, legyél akár orvos, vagy jogász. Eközben olyan kredit követelmények vannak, amiket csak közgáz alapképzéssel tudsz teljesíteni..

MBA képzésről van szó egyébként

2023. okt. 15. 11:10
 7/15 anonim ***** válasza:

#5: hivatalosan nem megkerülhető, más kérdés, hogy mit ismernek ők el. Pl. hallottam olyanról, hogy előképzettség nélkül vettek föl valakit etikatanár képzésre, mert miért ne, úgysem jelentkezett senki. Aztán legközelebb már nem vettek fel inkább senkit, mert rájöttek, hogy csak a gond van ezzel, nincs mire építeni.


#6: ez egy másik eset, de egyébként én is találkoztam ilyennel, és nem értem az egészet. Volt, hogy ezért mondtam vissza jelentkezést, de lehet, hogy érdemes lett volna rákérdeznem náluk ennek az okára.

2023. okt. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Megnéztem a keresztféléves felvételi tájékoztató 3. sz táblázatában:

[link]

Nincsen arra vonatkozó utalás, hogy a minimális kreditszám a felvételhez mennyi, ahogy más szakoknál. Illetve az adott terület mellé sincsen odaírva a kreditszám (pl. módszertani ismereteknél).

Csak annyit emel ki a tájékoztató, hogy azok a szakok, amit a kreditátviteli bizottság elfogad.

2023. okt. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Itt viszont ír ilyeneket: [link]
2023. okt. 15. 12:17
 10/15 A kérdező kommentje:
Vagy lehet rosszul értelmezem, és a 30 kreditet bármelyikből hozhatom? Tehát pl 30 kredit módszertani ismeretekből? És a 15 csak egy minimum, ami ha nincs meg, akkor pótolnom kellene? Összezavarodtam kicsit
2023. okt. 15. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!