Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterképzésre való jelentkezé...

Mesterképzésre való jelentkezés esetén ki lehet valahogy kerülni ezt a pontot?

Figyelt kérdés

Minden szakleírásnál megtalálható ez, vagy ehhez hasonló szöveg:


A 4.2. pontban megadott oklevéllel rendelkezők esetén a mesterképzési képzési ciklusba való belépés minimális feltételei


A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 60 kredit az alábbi területekről:


blabla


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a korábbi tanulmányai alapján a felsorolt területeken legalább 30 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni.


Ha nem teljesítem a minimum 30 kreditet, akkor van valami kiskapu, hogy mégis felvegyenek? Vagy nincs más út, jelentkeznem kell egy random BSc-re, ahol megszerzem azt a hiányzó pár kreditet?


2023. okt. 14. 21:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem értelmezed rosszul. Ellentmondás van a kettő között.
2023. okt. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
51%

Az a baj, hogy nulla a szövegértésed.

Semmi ellentmondás nincs, már rendelkezned kell ebből összesen 30 kredittel, a többi harmincat pedig meg kell szerezned pluszban a képzés alatt majd.

ÉS ennek semmi köze az új kérdésedhez, hogy van-e hiánypótlás.

2023. okt. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A felvin az egyik oldalon területenkénti kreditmegkötések vannak és kreditpótlás, míg a másik oldalon és az intézmény oldalán(!) erről szó sincs. Sőt, utóbbin világosan le is van írva a 24-es felvételihez, hogy nincs területenkénti megkötés, sem kreditpótlás, sem 60 kredit.

Ez számomra igenis ellentmondás. Az én szövegértésem nulla, miközben te jössz ide egy másik kérdés alól kötekedni, amire amúgy nem is adtál használható választ.

2023. okt. 17. 20:17
 14/15 anonim ***** válasza:
51%
Mert az intézmény honlapja nem felvételi tájékoztató. A felvin meg vagy egy általános és egy részletes leírás. Menj általánosba...
2023. okt. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Az ugye megvan, hogy a felvételi tájékoztató szövegét az intézmény küldi el a felvinek? Nem valami felsőbb hatalom írja :D

Engedjük ezt el, már úgyis leadtam a jelentkezésemet. A te értelmezésed szerint nem lenne elég bemeneti kreditem, szóval pár hét múlva kiderül mi az igazság, és akkor megírom ide, hátha másnak is segítség lesz

2023. okt. 18. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!