Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy általános iskolai tanító...

Egy általános iskolai tanító n~ni mennyit keres és mit csinál? Szerintem átvernek.

Figyelt kérdés

Segítek egy hölgynek anyagilag, aki elméletileg iskolai tanítónéni. Kezdek kicsit kételkedni a szavaiban, pedig többet is szeretnék tőle és úgy látom ő is tőlem..


Azt állítja, havi 220 nettót keres.

A legutóbbi nincs otthon laptopja és vegyek neki egy új mobilt, mert amostani teljesen rossz és a gyerekeknek nem tud rajta már feladatokat szerkeszteni otthon.

Egyáltalánvan ilyen? Tanári szobában nincs ehhez számítógép? Egyre furább. Hogy múködik ez az egész, mit csinál egy tanítónő?

És úgy ámblokk?

Ő Szegedi en Budapesti vagyok, fel szokott jönni hozzám mert én magyon elfoglalt vagyok, de szerintem az egész sztori nem igaz.



2023. okt. 16. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Eltudom képzelni, hogy nincs felszerelése az iskolának és nem kap pénzt a tankerülettől.


Nagyon nem kapnak pénzt az iskolák ami egy hatalmas szégyen. Azt, nem tudom, hogy az ő esete mennyire valós.


Azt, pedig meglehet nézni bértábla alapján, hogy kb mennyit keress.

2023. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Tanári szobában számítógép?? Ember te hol élsz? Úgy le van pukkanva az összes iskola hogy szerintem el szeretnél ha oda egyszer bekeverednél. Én amikor tanár voltam tavaly, akkor konkrétan nem volt vécépapír A tanári mosdóban, meg az összes wc el volt romolva. Meg egyszer valami vízmérgezés volt a suliban úgyhogy az sem volt... De ezek amúgy a legisebb problémák, ma már elvárt a tanároktól hogy vigyenek online feladatot meg mittudomén milyen feladatot aztán Igen, azt normális laptop nélkül nehéz megcsinálni.


Ideje lenne ráébredni hogy nem véletlenül panaszkodnak a tanárok... És nem véletlenül nem vagyok már én sem az.


Tanítók nem tudom mennyit keresnek, de középiskolai tanárok 260000 nettót lehet hogy a tanítók valamivel kevesebbet, igen. Különben meg lehet nézni a bél táblázatban, fent van a neten.

2023. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Van számítógép, persze. 40 emberre 3.

Mondjuk nekünk van laptopunk is. Éppen tegnap kaptam meg. Előtte már nyúzta valaki jópár évig, de jóleszaz. A 220 nettó kicsit kevésnek tűnik, de amúgy nem sokkal több, és mondjuk ha az iskolában ebédel, akkor kb valóban ennyi marad.

Azt nem értem, miért neked kellene új mobilt venni. Ha nincs gép, egyszerűen nem csinálok ikt-re feladatokat, akár egy dolgozatot is megírok kézzel (mint sokan), aztán majd fénymásolom.

2023. okt. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Szeretnél többet egy hölgytől és telefonokat veszel neki? Nekem az egészből ez volt érdekes első körben. Amíg abban a fázisban van az ember valakivel, hogy "többet szeretne tőle", az még csak ismerkedés, esetleg szex hébe-hóba, ilyen kapcsolati fázisban én nem vennék telefonokat és semmi értékesebb dolgokat senkinek... Viszont most már értem, hogy a sok tanárnéninek hogy van iPhone-ja és ilyen-olyan drága cuccai 220 ezres bérből...


A másik, hogy ha van a tanáriban számítógép, ha nincs, én annak idején soha nem ott dolgoztam, a feladatkészítés stb. dolgokat mindig otthon csináltam meg (régen tanár voltam). A tanáriban állandó nyüzsgés van, állandóan jönnek-mennek, beszélgetnek, hozzád szólnak stb., nem lehet ott ilyen dolgokat csinálni. Ahogy mások is írták, ha pl. 3 számítógép van egy tanáriban, akkor állandóan odamegy a többi tanár is, valakinek mindig sürgősebb, oda kell adni, vagy csak odaülnek melléd beszélgetni. Így nem lehet dolgozni.


Pár éve osztogattak laptopokat, én is részt vettem abban a programban, úgyhogy elég sok tanárnak elvileg kell hogy legyen iskolai laptopja. Azzal a programmal nem tudom, mi van azóta.

2023. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat!.
2023. okt. 20. 15:29
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

"Ha nincs gép, egyszerűen nem csinálok ikt-re feladatokat, akár egy dolgozatot is megírok kézzel (mint sokan), aztán majd fénymásolom."

Ez a normális hozzáállás! A munkáltató dolga a munkaeszközöket biztosítani, nem a tanáré, a tanítóé!


Kérdező, ha esetleg tényleg életre szóló kapcsolatban gondolkodsz, gondold meg, hogy akarod-e, hogy az otthonod az oktatásügy kihelyezett épülete legyen, amelyiket a te feladatod ellátni mindenféle eszközzel saját zsebből! Az oktatásügy ugyanis abból él, hogy nagyon-nagyon sok tanár és más pedagógus így áll hozzá az egészhez, ami pedig baromira nem elvárható, és egyáltalán nem normális dolog!

2023. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!