Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Részt vettél valaha te magad,...

Részt vettél valaha te magad, családtagod, ismerősöd, vagy legalább annak az ismerőse PISA-mérésen?

Figyelt kérdés

Több mint negyed évszázada tanítok, de azóta egyetlenegyszer sem volt ilyen mérés az iskolánkban, pedig nem egy pici, eldugott faluban levő, alig észrevehető iskola vagyunk.


Honnan veszik egyáltalán azokat az adatokat, amelyek állítólag valahogy mindig azt mutatják, hogy mennyire rossz az oktatási rendszerünk? Mikor, hol zajlanak a magyarországi PISA-mérések?


A magyarországi kompetenciamérés célja hasonló, de az mégis más.

A PISA ez:

[link]



2023. okt. 17. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem és a családagjaim sem. Ismerősről nem tudok.
2023. okt. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
A Pisa-mérés a mindenkori 15 éves tanulókon végzik. Ha általános iskolában tanítasz, akkor valószínűleg emiatt nem volt.
2023. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Középiskolában tanítok.
2023. okt. 17. 11:01
 4/13 A kérdező kommentje:

"Minden országban legalább 150 iskolában le kell zajlania a mérésnek. A programban részt vevő iskolákat véletlenszerűen választják ki, majd szintén véletlen mintavétellel választanak az adott intézményből 35 tanulót"

Nyilván a szülőket is tájékoztatni kell róla, ha a gyereküket kiválasztották, hiszen

" A gyermekek idejéből még 20-30 percet vesz igénybe a háttérkérdőív kitöltése, amely a tanuló személyes vonásaira, véleményeire, értékválasztásaira és ambícióira kérdez rá, valamint otthoni és iskolai környezetéről gyűjt információt."

Mégsem hallottam senki olyanról, akit személy szerint érintett volna a PISA-mérés akár diákként, akár szülőként, kollégaként - hiszen a mérést az iskolában kell lebonyolítani, gondolom, vagy nem? - sehogy.

2023. okt. 17. 11:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én részt vettem. Nem emlékszem annyira pontosan, mert már elég régen volt, 2005-2006 környékén, amikor 9. vagy 10. osztályba jártam. Az rémlik, hogy nem én voltam az egyetlen az osztályból, aki részt vett, de nem tudom már pontosan, mennyien voltunk. Aznap a tanítás egy részéről hiányoztunk, helyette írtuk meg ezeket a teszteket. Hogy pontosan milyen feladatok voltak, arra már nem emlékszem.
2023. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, elfelejtettem hozzátenni, hogy egy miskolci egyházi fenntartású gimnáziumról van szó.
2023. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Nálunk volt.
2023. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem írtam, mert 16 voltam már mire ránk került a sor, de az én évfolyamomról és az alattunk lévőből is válogattak ki diákokat. Helyben a gimiben írták meg tanítás alatt, arról nem tudok hogy a szüleiknek küldtek-e ki vmit. 2018-ban volt szóval nem annyira régen, Szfehérvári állami gimibe jártam.
2023. okt. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És egyébként ahol volt, ott milyen körülmények között volt? Teljesen stresszmentesen, mint a kompetenciamérés (nincs aznap tanítás, csak a mérés, nem szabad osztályozni, nehogy azzal stresszeljék a gyereket, stb.) - aztán vagy végigcsinálja, vagy alszik fölötte egy sort? Mert valahol értem, hogy a kompetenciamérés miért így zajlik, de azért nevetséges is, hogy annak alapján értékelik az iskolákat, hogy mennyire hajlandóak a diákok végigcsinálni a feladatsorokat... Ha mind végigcsinálná valóban odafigyelősen, mert érezné, hogy van valami tétje, akkor azért más eredmények jönnének ki, gondolom, mint így, hogy egyesek csak végigkattintgatják, hogy minél hamarabb hazamehessenek...
2023. okt. 17. 19:38
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8as vagyok, én úgy emlékszem anonim módon volt. De biztos nem kaptak rá jegyet, nem is lenne értelme mikor több témakört(kb tantárgyat) is érint a felmérés és random választottak diákokat úgy hogy készülni se tudtak rá konkrétan. Most aki alapból rossz matekból annak nem kéne ez miatt karót kapnia.

De aki nem veszi alapból magától komolyan azt nem biztos hogy meghatja hogy most ez miatt kap rossz jegyet. Szerintem ez így is elég jól tükrözi hogy mi a helyzet az iskolákban, vannak akik komolyan veszik és igyekeznek minél jobban teljesíteni, mások meg bejárnak mert kötelező és ezzel le is van tudva.

Előbb meg nem mehettek haza úgyse, legalábbis nálunk sose volt olyan opció hogy amíg mások írtak (tz-t, érettségit, versenyfeladatot bármit) addig akik végeztek elhagyják a termet, mert akik még dolgoztak a feladatokon azokat zavarná a pakolás, jövés menés.

2023. okt. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!