Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi vizsgák? (több...

Egyetemi vizsgák? (több kérdésem is van)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első félévemet töltöm az SZTE Mérnöki Karon. A vizsgákkal kapcsolatban lenne pár kérdésem, illetve ezekből továbbítva a ráépülő tárgyak kapcsán.


Helyzet: Dolgozó ember vagyok, ezért is választottam a levelező tagozatot. Mindenben támogatóak, elengednek minden péntek-szombaton.

Ami viszont most problémás lett: Van egy nagyon nagy projekt, amiben én vagyok a fő ember a menedzserek közül, kötelező ott lennem a kiküldetésen. Nem opció, hogy egyáltalán ne, vagy csak részben legyek ott. Viszont ez a kiküldetés (a Távol-Keletre egyébként) kb. December 5-6 körül kezdődik, és valahol Január közepén tudok csak visszajönni.

VISZONT ez a projekt kissé kényes, már a projekt ténye is bizalmas információ, a munkahelyem nem fog semmilyen papírt kiállítani erről, tehát hivatalos kérvényezésre vagy bármi ilyesmire az egyetem felé esélyem sincs.


És akkor a kérdések:


A kari naptár szerint a vizsgaidőszak 12.18-23. és 01.02-02.03 időszakban van, utóvizsga pedig 02.05-02.10. A vizsgajelentkezés pedig 12.05-02.09 időszakban.


1. A vizsgaidőpontokat mindig a teljes időszakra szoktak meghirdetni?

Tehát mindenféleképpen kéne legyen minden tárgyhoz vizsgidőpont esélyem január második felében is?


2. Utóvizsgát kötelezően kell meghirdetniük minden tárgyból?

Ha igen, akkor az az idő nekem már biztos jó lenne, még ha minden tárgyból is egy hétre van besűrítve. (A tudásommal és a tanulásommal nincs gond, elég magabiztos vagyok benne, hogy ha eljutok a vizsgára, akkor az sikerülni is fog.)


3. CSAK utóvizsga időpontra is lehet jelentkezni?

Vagy annak valamilyen előfeltétele, hogy normál vizsgaidőszakban már legyen időpontod?


4. Ha nem tudok elmenni vizsgázni, attól még folytathatom a 2. félévet a ráépülős tárgyak nélkül?

A 10 tárgyból összesen 4 olyan van, ami előkövetelmény 2. féléves tárgyhoz. A 2. félévben is, a maradék 6-7-nek nincs előfeltétele. Ebben az esetben a maradék 6-7 tárgyat a 2. félévben felvehetem normálisan?

Vagy esetleg van valami olyan overall feltétel, amivel nem léphetek a 2. félévbe egyáltalán?


A válaszokat előre is köszönöm!

Ha merül még fel kérdés a válaszok alapján, akkor azt majd később írom.



2023. okt. 19. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A négyesre tudok válaszolni, azokat a második féléves tárgyakat, amelyeknek nincsen előfeltétele felveheted.
2023. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
SZTE-s vagyok, bár másik karon, de szintén levelezőn. Nekünk a tanárok azt mondták, hogy a vizsgaidőszak minden hetére meg fognak hirdetni egy-egy vizsgát a tárgyaikból.
2023. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1.) Igen, teljes időszakra előre meghirdetik, AZONBAN néhány tantárgyból a tanárok csak a TVSZ-ben meghatározott minimum vizsgaalkalmat hirdetik meg. Szóval lehet, hogy nem fognak minden hétre kiírni 1 vizsgát, hanem csak az első 3 hétre és az UV héten, ha szükség van rá.


2.) Igen, de ehhez előtte 1x meg kell bukni.


3.) Nem, ehhez meg kell bukni.


4.) Igen.

2023. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


Közben kaptam privátban is egy infót (én ezt a dokumentumot nem találtam meg) valakitől az SZTE Tanulmányi szabályzatából vagy miből, miszerint a komplett egyetem minden karán, minden szak, minden tanárának, minden tárgyából, a teljes vizsgaidőszakra heti 1 alkalmat minimum meg kell hirdetnie (ahogyan a #2 említette).


Ez pedig minden kérdést megválaszol, mert így tudok vizsgázni menni az utolsó hetekben is.


Köszönöm mégegyszer mindenkinek a válaszokat!

2023. okt. 20. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!