Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnám visszanyerni a...

Hogyan tudnám visszanyerni a régi tanulási lendületemet?

Figyelt kérdés
Általánosban nagyon jó tanuló, voltam, jó, a vége felé már volt 1-2 négyesem, de az még teljesen oké. Középiskolában viszont nem tudom, mi lett velem. Kilencedikben valamelyik tantárgyból már a háromasért küzdöttem év végén, és idén, tizedikben sem jobb a helyzet, sorban csúsznak be az egyesek, kettesek. Az a baj, hogy nagyon sokat kéne most már tanulnom a jó jegyekért, de idén még kevesebb energiát fektetek bele, mint általánosban. Azt veszem észre magamon, hogy ha nincs kedvem, akkor nem is tannulok.

nov. 6. 05:38
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Motiváljon az, hogy ha nem lesz versenyképes szakmad (köműves ács stb, nehezek de fizetettek) , vagy keresett egyetemi vegzettseged akkor marad a betanitott munka. Avval meg ha bekerülsz egy gyarba sorra még arra is engedélyt kell kérni felnőttként, hogy kimehess szarni vagy hugyozni a wcbe. Felemelő.
nov. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem voltál sosem jó tanuló,hanem egyszerűen elég jó fejed volt ahhoz, hogy feldolgozzad az általános iskolában elhangzottakat. Aztán, mikor ez már nem elég, szembekerültél azzal, hogy nem is szeretsz, de nem is tudsz tanulni. Amit, favágó tevékenységet, a gyengébbek már megtanultak elviselni és alkalmazni az általánosban. Vázlatkészítés (külön lehetne venni az ábrakészítést), ötszöri átolvasás, különféle csoportosítások, hivatkozások, ha olyan, akkor példák megoldása a végtelenségig, hatékony foglalkozás az anyaggal órákon át, zsibbadó sejhajjal, stb.
nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!