Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett hogy sikerül...

Baba mellett hogy sikerül fogynotok, visszanyerni a régi alakotokat?

Figyelt kérdés

Már a terhesség előtt is szedtem fel pár kilót, a szülés után sem tűnt el az összes, ami a terhesség alatt feljött rám.


Nem vészes a helyzet, de nem érzem magam komfortosan a testemben.

4 hónapos a babánk, most jutottam el oda, hogy szeretnék a külsőmön dolgozni. Viszont még 2-3 alkalommal ébred éjszaka, így az annyira nem opció, hogy hajnalban is menjek edzeni, futni, meg délután is mozogjak.

Kezdetnek heti 3 alkalomra gondoltam, és biztosan nem egyedül. Mert akkor elsunnyognám egy idő után, "majd felkelek korán holnap és bepótolom", "majd legközelebb duplán mozgok" kifogásokkal lenne tele a szekrény. Szóval nekem kell valaki, aki hajt úgymond. Plusz nagyon régen sportoltam már, ezért amiatt is kellene, hogy jól csináljam a gyakorlatokat.


Egyik barátnőm a powerplate-et dicséri, ami helyet néztem, ott 30 perc 4500 forint, 60 perc pedig 6000, de ott az szerepel, hogy funcionális edzés... Szóval így hirtelen nem tudom, ez hogyan épülne fel.

Egy másik a hiit edzésekre esküszik. Ő pl. mondta, hogy viszi magával a babát is, addig a játszószőnyegén van, vagy kúszik-mászik a teremben. Nem tudom, én inkább egyedül mennék... Bár még ilyen rendszeres eljárkálós programom nem volt. De szerintem ilyen helyre, akármennyire is személyi edzés lenne, nem való kisbaba. Vagy ha csak én, és az edző vagyok, vihetem nyugodtan?


2022. márc. 5. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy viheted-e, szerintem babafüggő. Az enyém vígan elrúgkapál egy órát a padlón, szóval nekem kivitelezhető lenne, amíg nem kúszik. Utána nem tudom. De van baba, akit nem lehet letenni.


Az csak egy elv, hogy ide-oda nem való baba. Baja lesz? Nem, ha nincs hangos zene, nem dől rá semmi stb. Valakit zavar? Ha csak ketten vagytok az edzővel, gondolom nem. Ezt kell mérlegelni inkább.


A fogyáshoz nem tudok hozzászólni.

2022. márc. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem edzettem, arra nem lett volna időm. Császár miatt amúgysem tehettem volna meg. Szimplán fogyóztam és 3-4 hónap alatt lement a 10 kiló.
2022. márc. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

A fogyás 70% az étkezésen múlik, hiába edzel bármit, az csak segít. Elég mozgás lehet 1 órát tologatni a szabadban, 20 perc otthoni torna. Persze lehet jót tenne a kimozdulás, társaság, de az eredmény szempontjából nem számít.

A lényeg az, hogy mit és mennyit eszel, úgyhogy a bevásárláson és a főzésen gondolkodj. Minden étkezésben legyen zöldség, figyelj oda a mennyiségekre, ha iszol üdítőt, gyümölcsleveket azt felejtsd el. Hús, hal, sült/párolt zöldség, levesek, főzelék, saláták, köztes étkezésnek 1-2 szem gyümölcs, pár szem olajos mag. Ami még fontos a türelem, főleg, ha szoptatsz nem szabad drasztikus változásokban gondolkodni.

2022. márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb két hónap után elkezdtem bicózni a Velencei tó körül hetente kétszer és jógázni otthon, aztán mikor már hideg volt kint, áttértem az infra biciklizésre (amit nagyon jó szívvel ajánlok) szinten heti kétszer mikor már alszik este. Igaz, mindehhez kell egy férj, meg nagyszülők, akik nagyon sokat segítenek. Még mindig van rajtam jócskán, de elindult lefelé. Sajnos a helyes kajálásban elég nehezen motiválom magam.


Ami mindig megvan, akkor is ha pl nem jutok el vmi miatt edzeni, vagy nincs kedvem jógázni, a napi minimum egy, de inkább két óra séta a gyerekkel és a kutyával.

2022. márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Otthon edzek.. de a fogyást nem az edzes hozta meg, hanem az étkezés.

Kalóriadeficitet tartottam.


Az edzés ahhoz kellett, hogy izmos és formás legyek.


Nekem a terhesség előtt volt 10 kg feleslegem, de ez szépen.. egyáltalán nem voltam vele túlsúlyos..( bmi és semmi alapján sem, 38-40-es ruhák, magas vagyok)


Erre a súlyra az első terhesség után még 3 hónappal magától visszament.

Hamar terhes lettem a 2. Babával. 9 hónap után.


Nah itt fennragadt 10 kg.


Ekkor még víz ez az..

Mire mennie kellett volna le.. maradt a súlyom de alakult át zsîrrá

Nah szó ami szó végül 22 kg-ot fogytam le úgy, hogy nem ment a szoptatás kàrára.


Az edzések megmaradtak azóta.. gyerekek imádják..

Egyelőre majd munka mellett nem tudom hogy fog menni..

2022. márc. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Edzeni azért is szeretnék, hogy kicsit formálódjak.

Az étkezésre is figyelnék persze. Ezt nem nagyon tettem, mióta szültem és sokszor van, hogy este még jégkrémet eszem, vagy míg régen nagyon maximum kéthétben egyszer ettem tésztát, pizzát, most hetente többször is. Ezeket szeretném elhagyni teljesen, ahogy a cukrot is, tejtermékeket is

2022. márc. 5. 23:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Kezdetnek a Gyerünk, anyukám vagy az Anyatest projekt szülés utáni regeneráló programjait ajánlom, ezek direkt kevés időt vesznek igénybe, otthon is végezhetők, és ami a legfontosabb, tekintettel vannak a valószínűleg még nem teljesen összezárult hasizomra is. Utána lehet komolyabbat nézni.
2022. márc. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első szülés után továbbra is tartottam a 160 grammos diétát, felemeltem 200grammra a szoptatás miatt. Viszonylag hamar jöttek vele lefelé a kilók. Ha emellé még edzést is beiktattam volna, szerintem az lett volna az igazi. Én viszont nem vittem volna a babám, magam miatt. Jobban tudok koncentrálni ilyenre nélküle. Majd az apja eltologatta volna, amíg azt az egy órát bent vagyok 🙂
2022. márc. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én helyben jártam olyan tornára ahova mindenki hozta a gyerekét, akik nézegették egymást vagy kesőbb egyutt jatszottak


tök jó közösség alakult ki, 2 éve tartjuk ezt

2022. márc. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!