Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jövőre új iskolában szeretn...

Ha jövőre új iskolában szeretném a tanévet kezdeni, mikor kezdjünk neki az átiratkozási folyamatnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg 9. osztályba, technikumba járok. Jövőre egy gimnáziumban szeretnék tanévet kezdeni. Elég az átiratkozást esetleg január után megkezdeni, vagy hamarabb kellene, például már most novemberben?


Köszönöm a válaszokat.



2023. nov. 8. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért kéne most novemberben, ha csak jövőre kezdenél? Annyira kevés ideje megy a tanév, hogy akár lehet, hogy még idén átvennének (már ha van hely és megütöd a szintet)

Amúgy szerintem bőven ráértek április/május környékén érdeklődni (a különbözeti vizsgák miatt).

Én 9.-ben szintén technikumból váltottam áprilisban, nekem júniusban volt különbözeti vizsgám 2. idegen nyelvből, a természettudományos tárgyakból + énekből és rajzból

2023. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen gimibe akarsz átmenni.


A jobb gimik a kilencedik évfolyamot inkább a felvételzőkkel töltik fel. A gyengébb gimik talán átvesznek.

A helyedben inkább most azonnal lépnék mert így egy éved megy a kukába.


Másik megoldás az hogy újra megírod a nyolcadikos felvételit.

nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!