Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolának van joga nem...

Az iskolának van joga nem kiadni az előrehozott érettségit?

Figyelt kérdés
Ha minden jól megy, az előrehozott érettségimet letenném és nem tanulnám tovább a szakmámat. Az érettségim az iskola vagy az én tulajdonomban áll? Van joga az iskolának elvenni tőlem (Vagy nem odaadni) az előrehozott érettségit, hogy kötelezően kikelljen járnom az utána lévő éveket? (Nem vagyok tanköteles.)

nov. 12. 23:22
A kérdező szavazást indított:
Megkapod és kiléphetsz.
Az iskola döntése.
Nem kapod meg semmiféle képpen.
11 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi feltétele, hogy 12 osztályt elvégezz.
nov. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan nem értem a kérdésed. Ha megvan az 5 tárgyból (matek, magyar, töri, idegen nyelv, +1) az érettségi osztályzatod, kapsz érettségit. Ha csak az angolod van még, az előrehozott érettséginek számít, ezzel nem mész semmire. Egy sima A/4-es lap, amit (nálunk) odaadtak nekünk, de érettségi évében le kellett adnunk.
nov. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Megcsinálod az előrehozott érettségidet és kapsz egy törzslapkivonatot róla. Aminek átvételét az aláírásoddal igazolod.


Az iskola nem teheti meg hogy nem ad törzslapkivonatot.

nov. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola csak helyszínt ad az érettségi vizsgáknak, azok eredményeinek nyilvántartása az Oktatási Hivatalban központilag történik. Így ha bármelyik tárgyból bármikor levizsgázol, akár előrehozottan, akár másképp, az iskolától függetlenül bármikor kikérheted az elért eredményeidről az Oktatási Hivataltól a igazolást. Ez azért van így, mert ha valaki mondjuk elveszti az érettségi bizonyítványát, és időközben az adott iskola megszűnik, akkor végleg elvesznének az illető elért érettségi eredményei, s azért ez elég durva volna.


Azt viszont nem értem a kérdésed részletesebb kifejtése alapján, hogy ugyan mit akarsz kezdeni egyetlen tárgyból egy előrehozott érettségi vizsgával úgy, hogy nem akarod sem magát a középiskolát végigjárni, sem pedig az érettségi többi tárgyából levizsgázni. Egy ilyen igazoló papír egy érettségi tárgy eredményeiről önmagában az égvilágon semmire sem jó. Ha esetleg abban gondolkodsz, hogy elmész dolgozni, és később munka mellett, esti tagozaton leérettségizel, én őszintén szólva ezt nem javaslom, hacsak nem anyagi kényszer vezet erre. Az esti tagozatos gimnáziumokban alacsony a színvonal és csak arra mennek rá, hogy a kettest minden érettségi tárgyból összekapard. Ez csak afféle szükségmegoldás, s ilyen helyen nem kapsz minőségi oktatást.

nov. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Zavaros a kérdésed. Ha azt akarod tudni, hogy leérettségizhetsz-e mindenből előrehozottan: nem.
nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%
Érzésem szerint a kérdező technikumba jár és 12-es. Magyar, matek, idegen nyelv és töri tantárgyakból most előrehozottan érettségizik majd. A szakmai tárgyból 13 évfolyamon tud érettségizni.
nov. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Magyar, matek, idegen nyelv és töri tantárgyakból most előrehozottan érettségizik majd."

És lehet, hogy egy ötödik tantárgyból is, ami nem a szakmai tárgya, ugyanis menet közben meggondolta magát, és nem akar szakmát, csak olyan érettségit, amilyet gimnáziumban is szerezhetne... Vagy nem tudom...

Kérdező, szabad a gazda. Mi a helyzet tulajdonképpen?

nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#7: szakképzésben nincs ilyen választási lehetőség.
nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
De tulajdonképpen miért nincs? És akkor mi a megoldás, ha nem akarsz szakmát, csak érettségit? Az ötödik tantárgy miatt át kell iratkozni (esti) gimnáziumba, de a többi négyet elfogadják? Vagy hogy van ez?
nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha technikumba jársz akkor amíg ott tanulói jogviszonyod van akkort kötelező a szakmai tárgyból érettségizned, mint választott tantárgy.
nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!