Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolának van joga nem...

Az iskolának van joga nem kiadni az előrehozott érettségit?

Figyelt kérdés
Ha minden jól megy, az előrehozott érettségimet letenném és nem tanulnám tovább a szakmámat. Az érettségim az iskola vagy az én tulajdonomban áll? Van joga az iskolának elvenni tőlem (Vagy nem odaadni) az előrehozott érettségit, hogy kötelezően kikelljen járnom az utána lévő éveket? (Nem vagyok tanköteles.)

2023. nov. 12. 23:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen technikum, hát szomorú. Nem akartam azt a szakot megtanulni. (Ha bárki nem érti a szüleim erőltették, hogy jöjjek ide. Nem tudok mit csinálni mint gyerek.)
2023. nov. 15. 22:49
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"amíg ott tanulói jogviszonyod van akkort kötelező a szakmai tárgyból érettségizned, mint választott tantárgy"

És hatodik tárgyat nem választhat?

Mi van, ha választ hatodikat, ötből leérettségizik előrehozottan, de a hatodikból (a szakmai tárgyból) nem, aztán ott hagyja a sulit, megszüntetve a jogviszonyát? Akkor már van öt tárgyból érettségije. Egy másik suli így ad neki bizonyítványt?

2023. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
#12: Igen, ha van a bizonyítványában olyan pecsét, hogy érettségi vizsgát tehet. Ahhoz meg végig kell járni, de utána ősszel meg lehet csinálni.
2023. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"ha van a bizonyítványában olyan pecsét, hogy érettségi vizsgát tehet"

A bizonyítványt ezzel a pecséttel megkapja az utolsó tanítási napon, nem? Akkor meg miért kéne őszig várnia az akkori érettségi időszakig? Miért nem "érettségizhet" (vagyis kaphat bizonyítványt) már tavasszal, mint az oszálytársai?

2023. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mert a tanulói jogviszony ideje alatt csak a saját iskolájában jelentkezhet érettségire, ott meg kötelező a szakmai tárgy.
2023. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Aha, értem... Köszi.
2023. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!