Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Keresztféléves képzésnél,...

Keresztféléves képzésnél, hogy működik az átjelentkezés?

Figyelt kérdés

Most megyek majd februártól Emberi erőforrásokra a METU-ra és ahogy hallottam annyira nem neves egyetem, meg nem ér annyit a diplomája.

Azon gondolkozom, hogyha én ott most elkezdeném a félévet, hogy tudnék átmenni majd egy másik egyetemre? Beszámítják majd a félévemet vagy azt mondják, hogy sajnáljuk, de szeptembertől akkor elölről kell kezdjem ha átmegyek? Hogy működik ez? Mondjuk egy ELTE-re vagy MATE-re mennék át tegyük fel. Csak mert ezeken az egyetemeken pl az emberi erőforrások nem indult keresztfélévkor.


nov. 14. 09:16
 1/1 piranja ***** válasza:

Minden egyetemen van kredit elfogadási kérelem. Tegyük fel elvégzel egy félévet a METUN, majd újrafelvételizel az ELTE-re, akkor a beiratkozást követően leadsz egy kreditelfogadásit, tantárgyi tematikákkal és megnézik mennyire egyezik a metun oktatott tárgy az eltén oktatottal, s ha X százalék megvan akkor befogadják és kapsz rá egy jegyet, majd rögzítik a neptunban, hogy teljesítve.

Átjelentkezés egyik egyetemről a másikra, csak két aktív lezárt félév után lehet általában és kell hozzá jó átlag is. Ez minden egyetem tanulmányi és vizsgaszabályzatában részletesen le van írva.

jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!