Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha újraszeretnék érettségizni,...

Ha újraszeretnék érettségizni, mert jövőre szeretnék mérnökinfó szakra menni egyetemen mely tantárgyakat javasolnátok és milyen szinten közép/emelt?

Figyelt kérdés

Így 8 évvel érettségi után és miután persze sikerült rájönnöm mivel is szeretnék az életben foglalkozni elhatároztam, hogy jövőre újra fogok érettségizni és beszeretnék jutni egyetemre (mérnökinformatikus szakra).

Én matek/infó középszintű érettségikre gondoltam, de kíváncsi lennék azoknak a véleményére akik a BME-n, illetve más mérnökinformatikai képzésen vesznek részt.


Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget. :)



2023. nov. 16. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
7%
27 évesen?
2023. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves első.

Jelenleg 26 éves vagyok.

Amúgy meg mért lenne azzal probléma, hogy most jöttem rá igazán mivel is akarok foglalkozni?

2023. nov. 16. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy olvastam, hogy a BME-n minden szakon kötelező legalább 1 emelt érettségi. A három tárgy, ami a legjobban kell ide az a matek, fizika és az infó. Ha az egyikből nem is érettségizel, azért érdemes lenne abból is felkészülni, hogy ne ess ki a rostán már az elején. Ebből talán az informatikát a legkönnyebb hobbiként művelni/tanulni, szóval lehet a matek-fizika kombinációval jársz a legjobban.


A koroddal pedig semmi probléma, bőven időben vagy még tanulni.

2023. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 3.-ik, köszönöm a választ, igen a matek már tervbe van, a fizikára még rá kell szánnom magamat, de tényleg köszi a kedves/támogató szavakat :)
2023. nov. 16. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!