Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet egy teljesen...

Hogyan lehet egy teljesen száraz anyagot megtanulni és nem bemagolni?

Figyelt kérdés
A törivel és az irodalommal még nincsen bajom, mert azokban vannak olyan észek, amiket szinte csak el kell mesélni. A probléma a földrajzzal van. Tavaly, amikor az országok gazdaságát és fejlődését vettük, még valahogy be tudtam magolni, aztán írtam belőle egy 3-as dogát és azóta sem emlékszek rá. De most a pénzt és a pénzforgalmazást vesszük. Telisteli van fogalmakkal és egyszerűen nem megy a fejembe. Legalább 3-szor nekiálltam már, de mire a köbetkező alkalomhoz értem (akár csak egy nappal utána), már semmit nem tudtam belőle visszamondani. 1 hét múlva TZ-t kéne belőpe írnom, szóval muszáj most is valahogy metaanulnom. De ha bemagolom, akkor az nem lesz hosszútávú. Bár, nekem elég az is, hogy ha csak annyira hosszútávú, hogy a dogára benne maradjon a fejemben.

nov. 17. 05:37
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Csak akkor száraz, ha nem érdekel :)
nov. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell érteni az összefüggéseket.
nov. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 nem is érdekel, de muszáj megtanulnom a dogára

#2 nincsenek összefüggések, mondom, 90%-ban fogalmakból áll az egész

nov. 17. 11:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Készíts fogalomtérképet.
nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3

Akkor hisztizz, hibáztak mindenkit. Ez még egy jó megoldás lehet.

nov. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 Az milyen? Lehet, hogy gáz, de én még soha nem hallottam ilyenről
nov. 18. 16:16
 7/7 anonim ***** válasza:

A fogalmakat ki papírdarabkákra írogatod, majd úgy tologatod az asztalon, hogy ami közel áll egymáshoz, például használják egymás definiálásához, kiszámításához, azt egymás közelébe helyezed. Papírra írogatva is csinálhatod, de akkor sokat kell radíroznod, mikre elkészülsz vele. A végén persze az asztalról lemásolod a művedet, hogy maradandó legyen.

Bonyolultabb eseteben nem elég a távolság, hanem össze is kell kötni a kapcsolódó elemeket.

[link]

nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!