Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek vonzóbbá lehetne...

Szerintetek vonzóbbá lehetne tenni a tanári szakmát, ha a tanári diploma mellé is járna doktori cím?

Figyelt kérdés

Tegnap kikerült az alábbi kérdés a GYK-ra, mely szerint a tanári végzettséggel rendelkezők jogosultak a MEd cím használatára (amivel egyébként még sosem találkoztam, de a jogszabály valóban lehetővé teszi). Függetlenül attól, hogy ez mennyiben inflálná a “dr.” cím értékét, szerintetek többen jelentkeznének-e tanári képzésre, ha utána dr. Gipsz Jakabok jönnének ki a tanárképzésről, pusztán hiúságból?


Az említett kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..



nov. 18. 11:31
A kérdező szavazást indított:
Igen, többen jelentkeznének tanárszakra, és többen is maradnának a pályán
Igen, többen jelentkeznének tanárszakra, de nem maradnának többen a pályán
Nem, nem jelentkeznének többen tanárszakra, nem jelentene plusz vonzerőt
34 szavazat
1 2
 1/20 qkker1 ***** válasza:
87%
Az anyagi és erkölcsi megbecsülésük jelentené a vonzerőt, nem a nevük elé biggyesztett dr.!
nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
1. -höz még azt is hozzá tenném, hogy az is sokat jelentene ha az iskolák rendesen kapnának pénzt. Mert többek között ez is egy nagy probléma.
nov. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a jogászoknak se kellene szakmai doktori címet kapni, de már a gyógyszerészek alatt is vékony a jég. Én meghagynám a dolgot az orvosoknak, állatorvosoknak és a fogorvosoknak.
nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

A doktori cím nem az orvosok kiváltsága. Ha megcsinálsz egy Phd-t akkor megkapod. Ezt szinte bármelyik Msc után megteheted. De ha jól tudon van olyan ország ahol Bsc után is mehetsz Phd-zni.


Az egy általános tévedés, hogy a doktori címnek köze van az orvosokhoz. Max anyi, hogy ők is megcsinálták a Phd-t.

nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Itt a szakmai doktori címekről van szó, nem a tudományos fokozatokról. Az említett szakok elvégzése feljogosít a dr. med., dr. dent., dr. pharm, dr. vet. illetve a dr. jur. címek használatára. Hiába nincs tudományos fokozatuk, a magister helyett a doctor címet kapják ezek a szakmák. Szokás őket kisdoktorinak is hívni. Elméletileg kisbetűvel írás differenciál a kettő között, de pl az igazolványokon nem tesznek különbséget, mert ott csak nagybetűvel lehet írni, szóval DR KOVÁCS ANNA lehet tudományos fokozat nélküli gyógyszerész és PhD-val rendelkező csillagász is.
nov. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Mert a nevem előtti dr. -el meg tudom tenni, hogy elmenjek nyaralni meg pihenni, több szabadidőm van, az emberek nem mondják, hogy büdös a munka, amikor többet dolgozok, mint valaha életemben, és nem idegesítem magam a boltban…


(Egyébként már váltottam, csak így éreztem, amikor még benne voltam)

nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Max akkor, ha a doktori címmel bizonyos termékek/szolgáltatások olcsóbban lennének, persze ez csak álom.
nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%

Pedagógiai doktori cím is van. A mezei tanár tudása az nem az a szint, ő inkább alkalmazza a pedagógiát, nem pedig magát a tudományt műveli elméleti szinten.


És azért lássuk be, vannak olyan pedagógiai szakok, hogy pl. kollégiumi nevelőtanár. Nem megsértve senkit, de ehhez azért nem kell olyan szintű elméleti tudás, ami pl. egy orvosnak van. A szint azért maradjon szint, ne devalváljuk már le a doktori cím értékét...

nov. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem hiszem, hogy a hiú emberek pályára csábítása megoldás lenne, sőt inkább probléma.
nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
36%

Pedagógiai doktori cím is van.


De az tudományos dr-i cím.

A kérdés, hohy legyen-e foglalkozásdoktori címük.

nov. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!