Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnöki, jogi, közgazdasági,...

Mérnöki, jogi, közgazdasági, gyógyszerészeti stb. (komolyabb, nem büfészakos) egyetemeken tényleg csak egyest és kettest lehet kapni?

Figyelt kérdés

Nyilván nem lehet 5,00-ás átlagot hozni minden tárgyból, de ez azért egy kicsit erős szerintem... Elhiszem, hogy a gimnáziumhoz képest sokkal nehezebb, de azért akkor sem hinném, ha amúgy nem vagyok rossz képességű az adott dologhoz, akkor max. ennyit érhetnék el.


Itt olvastam, az interneten.


De olyanokról is hallottam, még a közvetlen ismeretségi körömben is, hogy valaki summa cum laudéval végez. (Ő egyébként nyelvész, irodalomtudós, filológus.)


Ez mennyire igaz?



nov. 25. 22:30
 1/9 budai_lány ***** válasza:
85%

"Ez mennyire igaz?"


Semennyire nem igaz az hogy csak egyest vagy kettest lehet kapni... Általában azok terjesztenek ilyen baromságot akik beesnek valami nevenincs gimnáziumból ahol 4-5-ös tanulók voltak és az egyetemen szenvednek a kettesért / csúszkálnak ezért azzal nyugtatják magukat, hogy kettestől úgysem lehet jobb jegyet elérni stb...


Én például ismerek olyan embert aki mérnökinformatikus szakot végzett 4,8 feletti átlaggal, utána pedig alkalmazott matematikus MSc-t 5,0-val. Nyilván nem ez a jellemző (sőt vélhetően zseni a srác), de ha valaki tudja és érti az anyagot amit leoktattak, akkor nem fognak senkit szándékosan lehúzni és rossz eredményt adni neki.


Az hogy ilyen lesúlytó eredmények születnek a "nehezebb" szakokon és ekkora a lemorzsolódás sajnos jól tükrözi a gimnáziumi oktatás színvonalát. Én azt figyeltem meg hogy nagyon sokan úgy kerülnek be egyetemre, hogy nem alakult ki bennük általános problémamegoldó készség és ha kicsit nehezebb zárthelyit kapnak amin gondolkozni kell egyszerűen elvéreznek. Pedig valójában nem "szivatós" a zh csak annyi történik hogy nincs előre a szájába adva a megoldás az embernek vagy begyakoroltatva a típusfeladat (mint pl gimis dolgozatoknál) hanem fel kell használni az elsajátított tudásanyagot (ergo gondolkozni kell) ami a hallgatók többségének már gondot okoz. Ezért születnek gyenge eredmények és 60-70%-os bukási arányok, de ha alapvetően jó képességű vagy és nem félvállról veszed a tanulást akkor bőven hozható 4-es feletti átlag nehezebb szakokon (sőt 5-höz közelebbi is)

nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin pl egy evfolyamban 1-2 ember van, aki szinotos, azaz 5.0-s atlagot szerez, ugyhogy szinotos tanulonak eleg nehez lenni itt. Viszont egy 4-es atlag mar egyaltalan nem lehetetlen. Az evfolyam fele kaphat tanulmanyi osztondijat, es a minimum hatart altalaban 3,6-3,9 kozott szoktak meghuzni. Azaz kb az evfolyam felenek ennel jobb atlaga van.
nov. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Én mérnökit végeztem. Több olyan félévem is volt amikor 5ös feletti átlagom volt. Egyáltalán nem megoldhatatlan. De szaktársaim sem csak 1-es és 2-es kaptak.


Kinek milyenek a képességei és mennyi energiát és időt szánsz rá.

nov. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mérnökit végeztem. Az összes félévben 4.30 feletti volt az átlagom (rendes átlag). Dicséretes diplomával végeztem el az egyetemet (vörös diplomát kaptam). BME-n a 3.5-3.8 közötti ösztöndíj átlagra lehet tanulmányi ösztöndíjat kapni, az emberek fele kap. Azért, hogy ilyen átlagom legyen iszonyatosan sokat tanultam, az egyetem második felétől dolgoztam is tanulás mellett. Vannak olyan tárgyak amikből a bukási arány 2/3 feletti, de azok is teljesíthetőek 4-esre, ha tanulsz rá sokat és nem bemagolni próbáld hanem megérteni.
nov. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis, ez nincs így. Mondjuk tény, hogy oda kell tennie magát az embernek, szóval pl. dolgozni nem lehet mellette. Nekem az öszes mellette dolgozó évfolyamtársam bukdácsolt kb.
nov. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
szio Én SZTE-TTIK biológia szakos vagyok és elég magas az elvárás még itt is szerves kémia van belőle ezőadás és gyakorlat ami két külön tárgy, de a tanár kitalálta, hogy egyben nézni és aki nem írja meg az első tesztet az nem írhatja meg a 2. sem 1 javítási lehetőség van az anyagot leadja, de nem valami jó tanár, viszont nagy a tudása 4 nappal előtte szólt, hogy lesz zárthelyi dolgozat 1200 reakcióegyenletből, amit be kell magolni és én ezek után azt mondanám, hogy minden csak attól függ vagyis nagy részben, hogy milyen g*cik a tanárok már bocsánat...persze kell kitartás, elhivatottság és az sem árt, ha nem vagy h*lye és emeltel jeletkeztél az adott szakodra...de számomra a tanárok biztosítják a legnagyobb kihívást...szóval ha gyógyszerészeti az SZTE-re ne gyere, mert itt hulla leszel...és be van biztosítva a minimum 1 félév, hanem 2 félév bukás...és ez tökre természetes...méf a biológia előadáson is mondták nekünk, hogy nem kell meglepődni és megijedni a diákok 80% a 3 év alatt minimum 1 félévet csúszik...mondom kösz...bíztató
nov. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A 3mas válaszommal mi volt a problémája a lepontozónak?

Félre értés elkerülése miatt leszögezném, hogy a pontok nem érdekelnek. Pusztán azért érdekelne mert teljes mértékig a kérdésre adtam választ és így nem egészen értem, hogy mire fel.

nov. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"Itt olvastam, az interneten." - Az első dolog, amit meg kell tanulni az életben, hogy semmit nem szabad pusztán interneten olvasott kommentek/ random emberek random véleménye alapján kész ténynek venni, azért mindent reálisan kell tudni nézni. Már hogyne lennének jó jegyek is, kérdés, ki mennyit küzd, mi a fontos, milyenek a képességei, lehetőségei, de bizonyos pályáknál nem is az a fontos, hogy summás legyen az ember, hanem hogy tényleg tudjon (mert mondjuk egy 500 oldalas tananyag megtanulását nehéz 1-2 tétel vagy egy tíz kérdéses vizsga alapján objektíven felmérni, valljuk be), és legyen tapasztalata, igyekezzen az egyetem mellett csinálni valami relevánsat. Az egyetem már másabb, mint a gimi, majd meglátod. Ne hagyd magad riogatni semmivel.
nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én gyógyszerész szakos vagyok Szegeden, igaz még csak első féléves..


Hülyeség, hogy csak kettest meg egyest lehet kapni. Én az a kategória vagyok, aki jellemzően csak demókra/zh kra tanul, előtte feszulok rájuk az azt megelőző 2-3 napban. Az átlagom az eddig megszerzett tárgyakból 3.75 eddig.Egy tárgyból buktam. Van egy két húzó tárgy a nehéz szakokon, ahol a 'nagyatlag' a kettesnek is örül, de az, hogy nem lehetne jobbat összehozni, az nem releváns. Ha jól beosztja az ember az idejét, akkor van is azért évközben szabadideje, nem hal bele a tanulásba, és egy 3.50+os átlagot azért össze lehet így is hozni.Mas szakrol nem tudok nyilatkozni.

dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!