Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a szakdolgozatomra ötöst...

Ha a szakdolgozatomra ötöst írtak be a Neptunban, akkor van rá esély, hogy államvizsgán mégis lehúzzák?

Figyelt kérdés

Neptunban ötöst kaptam a szakdolgozatomra. (Vannak csoporttársaim, akiket meghúztak és egyest kaptak)

Ha én ötöst kaptam akkor lehet rá esély, hogy államvizsgán mégis lehúzzák vagy olyankor már tuti átengedik az embert, ha előtte ötös osztályzatot kapott?



dec. 2. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Esély mindig van… :) A valószínűsége viszont a 0-hoz tart, ha egyszer már kaptál egy 5-öst. Egy bizottság, aki csak felületesen látja a szakdogát, nem fog totálisan ellent mondani azon kollégáknak, akik olvasták is. Hacsak nem pl. a védésen azt érzékelik, hogy fogalmad sincs róla miről írtál :)
dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ötöst adott a konzulens is, külső bíráló is, majd kaptam két kérdést a védésre. Olyant, hogy 35 éve szakmában dolgozó azt mondta, ilyennel az életben nem találkozott.

Mindegy, védés, az utolsó két dia a két kérdésre a válasz volt. A konzulens közölte, hogy nem kellett volna menőzni, hogy ennyire ritka esetet választok, akkor maradt volna az ötös, így hármas. Mondtam, hogy khm, ő tette fel a kérdést ezzel a diagnózissal. Azt mondta, nem érdekli, akkor is hármas.

Majd a szakdolim háromnegyede szó szt belekerült a következő évben kiadott könyvébe.

dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritka. Az előfordult már nem egyszer, hogy a védésen kiderül (és erre van a védés), hogy a szakdolgozat nem "saját". És itt nem plágiumról beszélek, mert a plágium ellenőrzés előbb van (általában). Hanem az, hogy vannak erre szakosodott "vállalkozók" akik jó pénzért megírnak kb. bármilyen témában egy szakdolgozatot. Aztán a védésen kiderül, hogy a hallgatónak lövése sincs arról, hogy mit írt. Ilyennel már találkoztam nem is egyszer. És akkor hiába volt a konzulens meg a bíráló által 5-re értékelve a végén ki lett vágva az illető. Pont erről szólna a védés (és ezért volt régen az, hogy a hallgató nem is tudhatta előre a bírálói kérdéseket. Hogy azokból nem tudjon felkészülni, de egy jó pár éve ez megváltozott).
dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Most ez a szakdolgozatra kapott jegy a bírálótól?


#2: gondolom, tettél feljelentést.

dec. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én védésemen a konzulens nem volt jelen (külföldön kutatott) az opponens meg röhögve mondta, hogy egy szót sem olvasott a szakdolgozatomból.

Et követően pár perc faggatózás után lehúzta négyesre.

A kutatási eredményeimet a konzulens használta fel a következő publikációjához, hivatkozás nélkül persze.

dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4, elküldtem a dékánnak a szakdolim első körben. Repült, azóta sem tanít. Velem peren kívül megegyezett.

De ez nagyon kicsi szakma, szóval kb mindenki tud róla.

dec. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így utolsó évemben ezeket nagyon rossz olvasni. Nekem szerencsére kijelentették, hogy én írjak az eredményeinkből angol cikket. Bár egyelőre még nem fogtam hozzá.
dec. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!