Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyre nehéz a Mérnökinformat...

Mennyre nehéz a Mérnökinformatikus alapképzés?

Figyelt kérdés

Menniyre nehéz például a a Debreci egyetemen, vagy mundjuk a BME-n?

De nem csak ezekről van szó hanem az összesről.

Ha például te erre a szakra jársz akkor írd meg hogy melyik egyetemre hanyadikos vagy és részletesen a tapasztalataidat.

Vagy ha tudod hogy valamelyik ismerősöd erre a szalra jár akkor szintél írd le nekünk hogy mit mondod a képzésről meg hogy hova jár.

Hol a legnehezebb a képzés és hol a legkönnyebb?



dec. 2. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Nehéz, de nem azért mert hú infó, hanem azért, mert absztrakt gondolkodást igényel a programozás és az összes többi mérnöki tárgy. Akinek fekszik annak sétagalopp az egyetem, vagy legalábbis nem húdenehéz. Akinek meg nem áll rá az agya, az magától hagyja ott.

Én villamosmérnökit végeztem, de teljesen infós dolgokkal foglalkozok.

dec. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

BMEre jártam.


Nem mondanám, hogy azért nehéz, mert "absztrakt gondolkodást igényel a programozás" és hasonlókkal nem misztifikálnál túl.


Lényegében minden tartárgy önmagában tanulható és egy általános IQval rendelkező ember eltudja végezni. A probléma ott kezdődik, hogy rengeteg tantárgy van, szoros határidőkkel és a legtöbb ember nem tudja beosztani az idejét megfelelően.


Azért nehéz, mert rengeteg időt és energiát kell beleőlni, hogy sikerüljön és ha nem megfelelő szorgalommal teszed, akkor jönnek a napi 12 órás tanulások és januári vizsgák előtti karácsony és szilveszter végig tanulása egyedül.


Mivel csak a BMEre jártam, így nem tudom, hogy hol egyszerűbb, de azt tudom, hogy tőlünk sokan az Óbudaira mentek át és 1-2 matek feladatot láttam és olyan dolgokat tanultam 2. félévben, amit mi első félévben tanultunk.

dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
52%

Szia kedves kettes!


Én OEs vagyok. Azért láthattad, hogy olyan dolgokat tanultunk a második félévben amit ti az elsőben mert más a matekjaink tematikája, néha a sorrend is fordított!


Illetve van olyan, hogy egy komplett tárgycsoport későbbre van tolva. Például nálunk az architektúrák a villamosságtan->elektronika->digitális rendszerek után jön. Mert sokkal könnyebb úgy elképzelni egy pipeline-t, hogy láttad milyen tranzisztorokból épül fel, a tranzisztorok hogyan alkotnak és kapukat, flip-flopokat stb. És nem csak 1 félévet tart, hanem hármat. Elég komolyan megtanítják a 8086-os assemblyjét, kell is benne zh-n buborékos rendezést írni 15 perc alatt, nagyon izgi :) Utána a szuperskalár processzorokat, majd az új Zen generációkat.


Üdv,

egy OE-s Hallgató :)

dec. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!