Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ugye így nem bocsáthatnak el...

Ugye így nem bocsáthatnak el az egyetemről? 1 év csúszással kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés

Az ELTE klinikai pszichológia mesterképzésén vagyok végzős, de már csúszva, az 5. félévemben vagyok.


A szakunkon két szakdolgozat van, egy kutatási és egy alkalmazott. Most vettem fel először mindkét szakdolgozati tárgyat, de csak az egyiket fogom tudni benyújtani.


Tehát a következő félévben másodszor felvenném a másik szakdolgozati tárgyat. Az a kérdésem, hogy ugye nem csaphatnak ki? Azért, mert kevés kreditet teljesítettem az előző félévekben (a 4.-ben 14-et, az 5.-ben 12-t), vagy mert nem lehet két félévet csúszni csak szakdolgozatokkal... Nem tudom.


A HKR-t végigböngésztem, az világos, hogy hányszor lehet felvenni egy tárgyat, stb, abból a szempontból rendben vagyok. Az is világos, hogy át fognak sorolni önköltségesre. És én úgy látom, nem fenyeget a kicsapás veszélye, de jól esne, ha valaki ezt megerősítené, és nem kellene a TO-hoz fordulnom.


Ez a sor okozza az aggodalmamat, megnyugtattok kérlek?


Nftv. 59. § (3) A felsőoktatási intézmény egyoldalú nyilatkozattal is megszünteti annak a hallgatónak a

hallgatói jogviszonyát, aki

a) a tanulmányi és vizsgaszabályzatban, illetve a tantervben rögzített, a tanulmányokban való előrehaladással kapcsolatos kötelezettségeit nem teljesíti


És:


(3) 247A karra vonatkozó Különös rész rendelkezik

a) a meghatározott képzési időszakok alatt a hallgatónak a tanulmányokban való előrehaladással kapcsolatos kötelezettségeiről,

b) a hallgató által szakonként megszerzendő minimális kreditértékekről, valamint


De a PPK-ra vonatkozó különös résznél nem ír az a) pontról semmit.


[link]


Köszi előre is a segítséget!


Soha semmi kavarás nem volt eddig a tanulmányaim kapcsán, mindig minden időben megvolt, csak ötöseim vannak, nem kellett tárgyat 2x felvennem, teljesen új nekem a HKR-böngészés. :( Az 5. félévi csúszás tervezett volt, az viszont nem, hogy az 5. félévben ennyi minden összejön, és lesz belőle egy 6. is. Elrontottam nagyon. :(



dec. 11. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
14%
Megkeressem neked a to elérhetőségét?
dec. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Én az alapképzéssel csúsztam (igaz, csak egy félévet), és nem csaptak ki. Mesteren több csoporttársam csúszott hasonló módon, őket sem csapták ki. Szóval szerintem emiatt nem lesz probléma, max. tényleg átsorolnak önköltségesre. De ha annyira biztosra akarsz menni, kérdezd meg a TO-t, engem az nyugtatott meg mindig véglegesen.
dec. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

"jól esne, ha valaki ezt megerősítené, és nem kellene a TO-hoz fordulnom. Ez a sor okozza az aggodalmamat, megnyugtattok kérlek?"

Persze: nyugi!


Most megnyugodtál? Ha nem, marad a TO. Miért lenne akkora para tőlük megkérdezni?

Egyébként csak akkor higgy nekik, ha írásban is megmutatják, hogy miről van szó, nem csak úgy mondanak valamit.

dec. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!