Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem mellett szerint...

Orvosi egyetem mellett szerintetek lenne lehetőségem dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még egyáltalán nem járok egyetemre, jövőre vagy az után mennék, vagyhát amikor felvesznek :D

egy év kihagyás alatt mindenképpen dolgoznék (amúgy ha valakinek van valami jó munkahely tippje ne tartsa magában :D)

Egyetem mellett mennyire lehetséges/éri meg dolgozni? és ha ilyen milyen helyeken, mennyit?

nem mondom hogy teljesen rá lennék szorulva anyagilag, valószínűleg otthon lakom majd meg minden, de azért jó lenne tudni a lehetőségeket, önállósodni ha tudok.


dec. 11. 22:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem fogsz tudni.
dec. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szinte kizártnak tartom.


4 ismerősöm is ment orvosira és semmi idejük nem volt arra hogy dolgozhassanak. Max hétvége ami így volt nekik szabadidő viszont tanulni is kellett rengeteget amire el is ment a hétvége meg minden olyan szünet ami így volt. Arról nem beszélve hogy gyakorlat is van ahol ugyanúgy ott kell lenni, és nem is keveset.

dec. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Első 3 évben biztos nem lesz rá időd, utána részmunkaidőben megoldható ha rugalmas a munkáltató, de ha nem vagy rászorulva akkor nem ajánlom, lesz anélkül is elég bajod.
dec. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
63%
Összes orvosira járó ismerősöm reggel 6-tól éjjel 2-ig tanult mindennap a szorgalmi időszakban. Ha emellett van időd dolgozni, hajrá.
dec. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Van több ismerősöm is akik dolgoztak orvosi mellett, de éppen, hogy nem rakták át őket fizetősre, a pénz amit kerestek annyira volt kb elég, hogy kifizessék az egyetemet+ kaját, néha ruhát.

De ha otthon laksz ez teljesen felesleges, annyira önállósodni nem fogsz tudni orvosi alatt diákmunkából, hogy pl különköltözz albiba (feltételezem, hogy az önállósodás alatt erre gondoltál)

dec. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

miért akarsz egy évet dolgozni felvétel előtt?


Egyébként kb tanulni se lesz elég időd, nemhogy dolgozni. Az orvosi ilyen, nem akarom a többi szakot lehordani, de orvosin nincs semmi lötymörgés. Csak ezt elsőre nehezen értik meg.


Gazdasági szakon barátnőmnek van kb 2-3 nap órái az egyetemen, nekem meg kb mind az 5 nap tele. Ebből 2-3 nap egész napos (8-tól legalább 4-ig, 5-ig, de nem ritka a 8-20-ig sem), másik kettő kb fél nap, de azalatt meg beugrókra kell készülni, tanulni stb. Hétvégén ugyanez, de akkor még ott a család, a pihenés, amire szintén kell időt fordítani.

dec. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesz időd és energiád mellette sajnos dolgozni. Végzős vagyok, az első három évben kb.csak tanultam. Ráment a párkapcsolatom az egyetemre. Alig találkoztam a családommal.
dec. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Húzós, de azért van, akinek összejön. 2 embert is ismerek, aki summa cum laude végzett úgy, hogy első évtől kezdve végig dolgozott.


(De azért zárójelben jegyzem meg, nem ez az átlag, én speciel biztosan nem bírnám, szerintem egyetem+munka mellett szó szerint semmire nem lenne időm, még aludni se nagyon, pedig arra most sincs sok)

dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Én is éppen orvosira járok és mielőtt elkezdtem gondolkodtam, hogy kellene valamit dolgozni mellette, de nem kellett sok, hogy lemondjak róla. Annak örülök, ha van időm főzni meg lemenni kondizni, de nem mindig jön össze, főleg utolsó 2-3 hetében a félévnek.
dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
19%

Szia!

Én három munkahely és két gyerek mellett csináltam meg a phd-t. Hát... Nem vagyok biztos benne, hogy még egyszer nekifutnék ebben a felállásban... Meg lehet csinálni, persze. De olyan önfegyelem, szorgalom és kitartás kell, hogy azt elmondani is nehéz. Konkrétan megőszültem. Csak akkor csináld így, ha nagyon muszáj!

dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!