Bge vs Corvinus?

Figyelt kérdés
Gazdasági szakiranyu tovabbkepzesre mennek (mint gepeszmernok). A Mernok-kozgazdasz szakra gondoltam. Mit gondoltok, melyiket erne meg jobban, van tapasztalatotok? Corvinus nagyon draga azt latom, de vajon tenyleg (ennyivel) jobb lenne?
dec. 14. 17:13
 1/2 anonim válasza:
73%
Papíron biztos hogy jobb, valamint jobb a hírneve is, visszont elég korrupt egy egyetem és valóban gazdag emberek gyermekei járnak oda. Itt a BGE-n én nemzetközi gazdálkodást tanulok, és tapasztalataim szerint nem egy rossz hely. Nincs akkora követelmény mint más nemesebb egyetemeken, viszont ha tanulsz itt is ugyan úgy megtanulsz mindent mint akármelyik másik egyetemen. Véleményem szerint itt egy kicsit kevésbé stresszesebb a tanulás és a teljesítésvágy.
dec. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%

Corvinuson végeztem az alapszakot, nem akkora nagy szám mint ahogy anno gimiben én azt gondoltam. ELTE-n végeztem a mester, szerintem ott magasabb is az oktatás színvonala, BGE-ről sajnos nincs tapasztalatom.

Nem volt azért itt se olyan vészes a követelmény, ahhoz képest hogy lefölözik a jó tanulókat a magas ponthatárokkal sok töltelék tárgy volt meg olyan szakmai tárgyak amikkel elég lassan haladtunk. Teljesítményvágy az mondjuk megvolt, sok a törtető hallgató, de sajnos a nagyképű is (lehet ez továbbképzésen kevésbé feltűnő, de alapszakon sokan elhitték magukról hogy Ők a valakik). Tanári gárda változó, voltak akiket ki kéne onnan tiltani de nagyon jó tanárokat is ki lehetett fogni. ELTE-n nekem például ez tetszik hogy szinte minden tanár hozza ugyanazt a szintet, nem 50-50% hogy egy kiváló szakember fog órát tartani vagy vki aki azt se tudja szinte hogy milyen tárgyat kéne tartania.

Én még 2019-ben végeztem, akkor se lehetett megkerülni az egyetemen a politikát, de így hogy ennyire Fideszes hely lett én már nem tanulnék újra itt. De ez már csak szubjektív vélemény, lehet vkinek ez inkább jó pont.

dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!