Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztatlan tanárképzésen...

Osztatlan tanárképzésen írhatom a szakdolgozatomat olyan témából, ami egyik szakomhoz sem kapcsolódik?

Figyelt kérdés
Magyar-történelem szakos vagyok, és filozófiai témából írnám.

dec. 14. 18:34
 1/6 A kérdező kommentje:
PTE-re járok.
dec. 14. 18:34
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy kapcsolódnia kell valamelyik szakhoz, nálunk még úgy volt, hogyha mat-fizes voltál, akkor, ha mondjuk matematikából írtad érinteni kellett benne a fizika témakörét is.

Aki pl. matek-töri szakos volt, neki két külön dolgozatot kellett leadnia.

De az akkor volt, 15 éve, ma lehet, hogy más, de ennek pontosan járj utána, nehogy emiatt legyen valami gubanc.


Sok sikert!

dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk is ez volt.
dec. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyetlen kivétel volt, ha pedagógiai témában írtad. Nyilván akkor is kellett kötődjön a szakjaidhoz, de így viszonylag tágabb témakörben mozoghattál.


Abból a szempontból szerencsés a szakod, hogy kis kreativitással mindkettőt beteheted egy alapvetően filozófiai szakdolgozatba.


Csak legyen konzulens, aki vállal.

dec. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A témát egyik tanszék sem fogja elfogadni. Enélkül pedig nincs szakdolgozat.
dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A filozófia azért az irodalomhoz kapcsolódik. Úgy kell a témát megválasztani, hogy legyen köze valamelyik tanult íróhoz. Egyébként nagyon tág dolog, mi pl. tanultunk filozófiát is, Arisztotelész, Platon, De még Heidegger is téma volt, szóval szerintem belefér. De témavezető tanárt is kell választani, majd ő megmondja, hogy elfogadja-e.
dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!