Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélne, aki végzett már el...

NeugasShaman kérdése:

Mesélne, aki végzett már el esti munkarendben felsőoktatási képzést? (BSc/MSc)

Figyelt kérdés

Már egy ideje dolgozom, de a jelenlegi diplomám (nemzetközi szakos lóhúgy.. :D) nem segít hozzá, hogy az általam kinézett IT-s melók közelébe férkőzzek.


Ami bonyolítja a helyzetet, hogy egész jól elhelyezkedtem, most a Morgan Stanley-nél vagyok Data Analyst poziban, ezért nagyon gondolkozom, hogy megérné-e elvégezni egy alap, vagy egy mesterszakos képzést még emellé, hogy komolyabban vegyenek, ha fejlesztő pozícióra jelentkezek.

Amikben gondolkozok, az az ELTE IK proginfó esti munkarendben (dolgozni akarok mindenképpen), vagy a BME mérnökinfó levelezőn, vagy esti munkarendben.


Ami érdekelne:

1. Szerintetek megérné-e mindez?

2. Aki esetleg végezte a fent említett szakok valamelyikét és szakirányosan helyezkedett el, megosztaná a tapasztalatait?

3. Aki dolgozott teljes munkaidőben esti munkarend, vagy levelező mellett: milyen volt, hogyan egyeztetted össze a főnökkel, stb.?



dec. 21. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem indulnak sem estin, sem levelezőn.
dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Amikben gondolkozok, az az ELTE IK proginfó esti munkarendben (dolgozni akarok mindenképpen), vagy a BME mérnökinfó levelezőn, vagy esti munkarendben"


Mi lenne ha olyan képzéseken gondolkoznál ami indul is az általad preferált munkarendben?


Másfelől mezei Data Analyst pozícióhoz minek akarsz informatikus végzettséget? Teljesen overkill hozzá, egy data analyst pozícióhoz szükséges tudásanyag könnyedén elsajátítható youtube, udemy és egyéb kurzusok segítségével is. Azt nem tudom hogy a Morgan Stanley mennyire támogatja a munkavállalók szakmai fejlődését de a legtöbb valamirevaló cégnél külön felhasználható keretet (és időt) szoktak kapni a dolgozók a saját szakmai fejlődésükre (értsd oktatóanyagok, céges továbbképzések stb...).


Neked abban az esetben érné meg további egyetemi szakot végezni ha hosszú távon Data Science / ML / AI Engineer munkakörök érdekelnek de akkor sem az informatikus BSc a legjobb választás hanem inkább matematikus, alkalmazott matematikus vagy céltudatosan Data Scientist / Adattudomány.

dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Furának tartom hogy mindkét kommentelő mennyire magabiztosan kiemelte hogy nem indul egyik sem :D

A kérdés kiírásának a pillanatában még nem voltak publikálva a 2024 szeptemberben induló képzések listái, így az ideire alapoztam és lám, jövőre tényleg nem indul a BME mérnök infó levelezőn vagy estin, de az ELTE IK proginfó igen. Akkor már legalább utánanéztem volna a helyetekben, de mindegy.. egyszerűen fura. :D


Egyébként a kérdésemből ez talán nem volt egyértelmű, de nem "mezei" Data Analyst szeretnék maradni a következő 10 évben, hanem valamilyen magasabb hozzáadott értékű IT-s pozíció, ahogy #2 te is mondtad, ML / AI Engineer, vagy Software Engineer irányba törnék.


Ami pedig a kérdésem központi lényege lett volna, az a visszaigazolás attól aki már végzett (főleg a fent említett szakok közül) levelezőn vagy esti munkarendben képzést munka mellett, de ez egyelőre várat magára.

dec. 23. 19:53
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Én ELTE IK proginfón végeztem nappalin úgyhogy releváns tapasztalatot nem tudok megosztani a levelező vagy esti képzésről, viszont azt mindenképp szeretném javasolni ha komolyan érdekel az AI / Machine Learning terület akkor számolj azzal, hogy a BSc kevés lesz hozzá. Habár a közhiedelemben úgy él az ELTE IK proginfó szak hogy rengeteg a matek, nagyon nehéz stb... a valóságban még ez is kevés ahhoz, hogy való életbeli problémákat oldj meg hatékonyan ML / AI fejlesztéssel. Illetve tipikusan nem az a terület, mint a mezei programozás, hogy idővel belejössz ha gyakorolsz a cégnél, hanem magas szinten kell érteni a matematikai modellezéshez, statisztikához (főleg idősorelemzés) és általánosan az adatok feldolgozásához (numerikus analízis, interpolációk, közelítő differenciálszámítások stb..) amihez önmagában a BSc képzés nem nyújt elegendő alapot és a matematika lesz elsősorban a szűk keresztmetszet. Úgyhogy javaslom hogy ha továbbra is ez a terület érdekes számodra, hogy gondolkozz MSc képzésben, alkalmazott matematikus / adattudomány / survey statisztika vagy egyéb matekosabb területen.
dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Köszi, ezért a kommentért önmagában megérte a kérdést feltenni. Mindenesetre akkor ebből nagyon az szűrődik át, hogy BSc nélkül még annyira se lenne eredményes a törekvésem, mint az alapszakkal, tehát egyelőre nekem ez egy +1 szavazat a diplomára
dec. 24. 09:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért #4-nek csak részben van igaza. Egy ML engineer pl pont nem matekkal fog bajlódni, hanem általában data pipelineokkal fog dolgozni. De persze egyetértek, a legtöbb ML/AI-hoz köthető terület színtiszta matek.



Egyébként mindenképp csinálj egy diplomát, viszont én inkább ajánlanék egy kevésbé nevesebb egyetemet levelezőn. A cégeket nem fogja érdekelni, hogy hol diplomáztál (ha csak nem egy MIT-ról van szó), a legnagyobb előnye egy ELTE/BME diplomának az a kapcsolati tőke amit az elvégzése közben szerzel. Levelezőn ez nyílván még mindig jobb, mint vidéken, de nem annyira jó, hogy megérje ezért szívni. Sokkal jobban jársz, ha egy vidéki egyetemre mész, mert ha TE becsületesen tanulsz, akkor tudásban ugyan azt kapod, viszont cserébe nem fognak szivatni és mindent is elnéznek majd (pl lesz millió esélyed javítani, nem baj ha késel a beadandóval és ilyesmi).


Ha meg külföldön vagy remote dolgoznál egy külföldi cégnek (ami abszolút a cél a te általad leírt területeken), akkor őket meg pláne nem fogja érdekelni, hogy világ viszonylatban melyik no name magyar egyetemen szereztél diplomát.


Egyetem az kapcsolati tőke miatt számít, meg nagyon jól lehet egy neves egyetemen random projektekre embereket találni ami ugye nagyban segít fejlődni is. Vidéken ugye az a baj, hogy a legtöbben elmennek az alacsony pontok miatt + azt hiszik ezzel majd nettó egy millát haza visznek, de munkát nem fognak a tanulásba tenni a legtöbben. De egy BME-n a legtöbben hajtani fognak és ténylegesen érdekli őket az IT.



Még zárásnak annyit írnék, hogy bármit is csinálsz, IT-ban az autodidakta tanulás a legfontosabb. Nem fogja az egyetem, se a bsc se a mester a kezedbe adni a tudást amit életed végéig használhatsz és halálra keresheted magadat. Mindig neked kell lépést tartani az új dolgokkal és neked kell folyamatosan fejleszteni magadat. Ezért is mondják, hogy ha nem a “hobbid” az adott IT-s terület, akkor nem fogsz tudni elhelyezkedni benne vagy nem fogsz tudni sokat keresni. Data analyst amúgy remek ugródeszka egy kamu data scientist pozira. Itt kamu alatt azt értem, hogy nem egy hatalmas multinál dolgoznál phd-s data scientistekkel egy hatalmas researchen, hanem egy kisebb cégnél pl startupnál lennél data scientist poziban, ahol te inkább csak alkalmaznál dolgokat meg mindent is neked kellene csináltad, pl data cleaning.

dec. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 te szakmabéli vagy egyébként? Milyen a rálátásod erre, illetve ha megkérdezhetem, te mit végeztél?
dec. 27. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!