Miért érzek így?

Figyelt kérdés

Most van az első félévem az egyetemen. Vizsgaidőszak. Voltak vizsgáim amik sikerültek és ennek örültem, hogy sikerült, de aztán jött a fekete leves 3 tantárgynál sem sikerült az első vizsga. Persze van még legalább egy lehetőség mindegyiknél, viszont ez nagyon letört. Hiába tanultam rá órákat és amikor irtam a vizsgát, nem tünt annyira nehéznek nem sikerült. Teljesen letörtem, de nem akarom feladni és jelentkeztem másik vizsgaidőpontra. Viszont bennem van a kétely, hogy mivan akkor, ha ez sem sikerül és teljesen elkeserít. Butának érzem magam. Úgy érzem mindenki másnak jobban megy, mint nekem.


Mit tanácsolnátok?



jan. 3. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vigasztaljon, hogy nem vagy egyedül.


Érettségiztél 4-5 tárgyból, és most hirtelen fél év alatt annyi anyag zúdult rád, mint előtte tárgyanként négy év alatt.


Most szerzed a felkészülési rutint és a vizsgarutint.

Ezek nem olyan “bukások”, mint pl. ha gimiben bukott volna az ember bármelyik tárgyból.


Nekirugaszkodtál a a magasugró lécnek, most leverted, a következő sikerülni fog.


Meg kell tanulnod a neked való jó tanulási módszert. Folyamatosan, egész félévben tanulni, készülni, aztán vizsgaidőszakban koncentráltan hajrá.


Bele fogsz jönni!

Tarts ki!

Sikeres utóvizsgát!

Utána a törzshelyünk az Apostolok, az Ádám és Éva a Nagykörúton, vagy dicsőségesebb félév záraskor egy jó mulatassal zártuk aRégi Országház Pincében.

👍

jan. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

"Viszont bennem van a kétely, hogy mivan akkor, ha ez sem sikerül és teljesen elkeserít"


Nem kételkedni kell és feleslegesen az időt pazarolni olyan gondolatokra, hogy mi történik akkor ha megbuksz, hanem minimalizálni a bukás valószínűségét megfelelő időgazdálkodással és tanulással.

jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős érzés, velem is ez volt. :) 12 évig jó tanuló voltam, kevés energiabefektetéssel is többször lettem kitűnő egy kimondottan erős gimnáziumban. Egyetemen aztán rá kellett jönnöm, hogy az előadásokon való figyelés, jegyzetelés, és a néhány óra tanulás itt bizony nem lesz elég. Át kellett szenvednem magam néhány vizsgaidőszakon, mire leesett, hogy a szorgalmi időszakot sem kéne elhanyagolni, és akkor talán nem akarok majd megőrülni vizsgaidőszakban. Úgyhogy nem vagy buta, csak nincs még ebben rutinod. Szerintem ez tök természetes, csak sokan nem beszélnek róla. Vagy mert kicsit könnyebben veszik ezeket az akadályokat, vagy mert ők is butának érzik magukat, az meg "ciki". Ezt a félévet teljes egészében már nem tudod kijavítani vagy megváltoztatni, de az utóvizsgákra még odateheted magad, úgyhogy hajrá! Következő félévben pedig ennyivel több tapasztalattal indulsz. :)
jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába tanultam rá órákat és amikor irtam a vizsgát, nem tünt annyira nehéznek nem sikerült."


Nekem harmadik félévben volt ilyenem, egy tárgyra rengeteget készültem, szerintem életemben nem tanultam annyit mint arra a vizsgára... amikor megírtam a vizsgát mondom magamban hármas/négyes/ötös lesz, de a kettes tuti megvan, végül elégtelen lett... betekintéskor lett pár pontom amit nem számoltak így kettes lett, de iszonyú volt, annyi tanulás és épphogy" meglett...


Nem mondom, hogy túltettem magam rajta, x idő után beletörődtem, tudod a rossz nem mindig nyeri el a méltó büntetését és a jó sem kapja meg mindig a jutalmát.

jan. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia. Ha van az egyetemen Mekdesz, keresd fel és kapcsolódj hozzájuk. Ha nincs, írd ide alám, és megírom neked, hogy gondolom a folytatást.
jan. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!