Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már nem bírom tovább! Miért...

Már nem bírom tovább! Miért érzek így és miért ilyen az életem?

Figyelt kérdés

Lány vagyok és 16 éves.

Annyira rosszul vagyok már, hogy nem bírom tovább.

Állandóan szomorú vagyok. Semminek sem látom az értelmét. Nem vagyok jó semmibe. Állandóan fáradt vagyok és vagy állandóan aludnék vagy nem tudok aludni. Olyan vagyok mint egy zombi. Mindenhez lusta vagyok és amit régen szerettem azt már le sem szarom.

Nem akarok élni.

Mindennap úgy kelek fel, hogy megakarok halni. Úgy érzem velem semmi jó nem történhet. Ha valami jó dolog történik velem nem hiszem el. Mindig keresem a buktatót hiszen nekem jó nem jár ingyen. Úgy érzem aki vagyok azért senki nem szerethet. Hiszen mit szeretnének bennem? Rossz ember vagyok. Nem érdemlek jót.

Feszült vagyok és haragszom az egész világra minden egyes emberre.

Barátaim nincsennek.

Az iskolámat utállom az osztálytársaim egy képmutató banda.

Úgy próbálom túlélni a suliba a napot, hogy mindenféléről álmodozok...

Az egész életemet utállom. Aki vagyok amit csinálok.

Legszívesebben megölném magam. Már nem akarok élni. Annyira igyekeztem régebben mindenbe megtalálni a jót. De már nem megy. Sötétnek látom a jövőt.

Állandó szenvedésre vagyok ítélve?

Ez nem önsajnáltatás. Sajnálom akinek így jön le. De már nem bírom...

Ha valaki van valami tanácsa azt megköszönnölém, ha leírná.

Köszönöm aki elolvassa és ír!


2022. febr. 8. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Antidepi tabletta + sport.

Fél év után el lehet hagyni a tablettát a sport megtartása mellett.

2022. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez egy klasszikus fiatalkori kevert szorongásos-depresszió, régi nevén neurózis. El se hinnéd, hogy milyen gyakori. Remek hír, hogy manapság már jól kezelhető és teljesen el is lehet múlasztani gyógyszerekkel és/vagy terápiával. Mindenképpen beszélj orvossal, ne szenvedj fölöslegesen még hónapokig, évekig. Furcsán hangozhat neked, (pedig tudom mit beszélek), próbáld magad kényeztetni kicsit. Igyál egy finom teát, egyél finomakat, sétálj a természetben. És ha szeretsz álmodozni, akkor írj verseket, rajzolj, vagy bármi. De lehet olvasni, kellemes filmeket nézni, kutyával/macskával foglalkozni. Fel a fejjel, kitartás, jobbulást!
2022. febr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ugyanígy voltam, 16-18 éves koromig. Antidepresszánst kaptam, ami arra volt jó, hogy se jót, se rosszat nem éreztem. Nem szerettem, de neked lehet hogy beválik. Attól lettem jobban, hogy lett egy kiskutyám. Mással törődni, rendszert vinni a napjaimba.. És szeretni valakit még magamnál is jobban... Ez helyrerakott.


Te mindenképp a gyerekorvosnál kezdd. Bár ez nálam 8 évvel ezelőtt történt, így még nem volt vírushelyzet, én bementem a gyerekorvosi rendelőbe, ahol elmondtam mindent, így kaptam beutalót a gyermekpszichiátriára. 3 hónap után kaptam csak időpontot. Kérj ezért beutalót minél hamarabb.


Én is feszült voltam és ideges. A pszichológus azt mondta, a depresszió kialakulásának ez az egyik fázisa. Antidepresszánst kaptam és valami gyógyszert, hogy jobban tudjak aludni. Az elsőt egy évig szedtem, az utóbbit pár hónapig.


Nincs állandó szenvedés. Tudom, hogy kilátástalannak tűnik most és végtelennek.


Az iskola is nagyot nyom a latba, próbálj meg rajta nem stresszelni. Mindennél fontosabb a mentális egészséged, MINDENNÉL.


Jó ember vagy. Hajrá, kitartást.

2022. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat és a tanácsokat...

El sem hinnétek mennyire jól estek.

Egyébként kb. 10 hónapja érzek így.

2022. febr. 8. 21:00
 5/8 krisszalai válasza:
Ezek nagyon jó tanácsok, én csak azért írok, hogy tudd elolvastalak én is. Minden jóra fordul, sok szép dolog vár még!
2022. febr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Vegyél egy vibrátort
2022. márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Solidwolf válasza:
Kedves 16 éves Lány, az életeted értékes mint minden emberé mert minden ember egyedi belőled csak egy van. Minden képességed ajándék amit azért kaptál, hogy boldog légy, és boldoggá tegyél másokat. Ez film is erről szól: [link]
2022. ápr. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, téged állandó szenvedésre ítéltek ...a szüleid. de tudsz tenni ellene. szerezd meg magadnak amire szükséged van. aztán hagyd őket a pittsába.
dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!