Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mièrt érzek ilyen nagy kèzteté...

Mièrt érzek ilyen nagy kèztetést rá ,hogy kamionozzak?

Figyelt kérdés

Még tanulok, de nagyon nagyon mennék a világba, annyira tetszik az a “szabadság”.

Tudom tudom jönnek majd a válaszok,hogy nincs életed meg a sok negatív oldala, de minden szakmának van. Viszont nagyon mennék olyan kéztetést érzek rá, de sajnos nem mehetek, mivel barátnőm van és nem menne bele ilyen kapcsolatba :|



2021. jan. 12. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne menjél. Majd ha szabadulsz.
2021. jan. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%

Menj el nemzetközi furgonosnak,én is nagy késztetést éreztem rá hogy kamionos legyek,ezekután el mentem édesapámmal mert ő kamionos,de nagyon le tud szívni szellemileg ez a munka.

Cigány élet.

Majd mondom el megyek nemzetközi furgonosnak,az elején még mondhatni jó volt de aztán annyira rendszertelen volt,furgonosként sokkal jobban világot lehet látni ez 99% mint kamionosként.

Kamionosként ki vagy tiltva sok helyről,sok helyen meg sem tudsz állni,inkább az autópályán közlekedsz ahol nem sok mindent látsz maximum tahó-okoskodó hétvégi sofőröket ami úgy kitűnő.

Ha csak világot szeretnél látni szerintem nem kell kamionoznod,tavasszal menj el sima b kategóriás jogosítvánnyal furgonozni,olyan céget kell ki fogni ahol fizetnek is de nem hajtanak ki, ne hagyd magadat ki hajtani!!!

Ha fáradt vagy aludj!!!

Jó kis nyári vakáció lehet, nekem az volt. 😁

Szerintem vidd magaddal a barátnődet is,együtt sokkal de sokkal jobb lesz mint egyedül,mond meg a barátnődnek csak egyszer vagytok fiatalok,amit keresel pénzt abból simán ki tudsz jönni ha nem a legdrágább helyeken eszel stb.. És még félre is tudsz belőle rakni.

Kezdésnek erős lesz a nemzetközi furgonozás,de nem lehetetlen,ha nem szeretnél elsőre magas vérnyomást-streszt akkor kezdhetsz belföldön is,aztán jövőre nyáron pedig nemzetközi.

YouTuben van Szili furgonnal Vlog ő ezt csinálja,mondjuk azért van olyan cég is ahol nem kell ennyit menni.

Olyan céghez kell menni ahol van ágy,ahol nincs a furgiba ágy oda semmi pénzért ne menj!!!!!!! Üléseken nem jó aludni.

Furgonban van ágy,a dobozosba hátul a raktérbe nyílik most Szili a videós ilyennel jár,másik fajta pedig a ponyvás amiben a fejed felett van egy ilyen koporsó féleség oda fel lehet mászni.

A barátnődnek pedig az ülésre tudsz csinálni matracból ágyat, vágsz 3 db bútorlapot külön az ülésekre,van egy régebbi matracod azt 3 felé vágod méretre és ilyen össze rakósat csinálsz,neten minden rajta van.

Nyári vakációnak ez a furgonozás jó.

NE mond egy cégnek sem hogy csak nyárra akarsz oda menni!!!

Mond el hogy a barátnődet is szeretnéd vinni.

Azért angol,német nyelv nem árt ha tudtok.

Sok sikert!!!

Izgalmasabb mint a kamionozás.

Ezt én biztosan tudom!

Kamionozni csak akkor érdemes ha kell a pénz és imádod.

Sok sikert! 😉

22F

2021. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Fizetés ügyileg pedig 300.000 Ft - nál lejjebb ne menj, az a legjobb ha napi díjat kapsz,itt sajnos menni kell hol éjjel-nappal egy darabig lehet bírni.

Ha esetleg ezzel kapcsolatban van kérdésed szívesen segítek.

2021. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
1×ű: legyen ő is kamionos.
2021. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Külön köszönöm # 2 es.

És mi van akkor ,ha elmúltam 18 van már B jogsim , de még tanulok, szerinted úgyis felvennének?

Nem nagyon néztem ennek a furgonozásnak utána, pontosabban miket kell szállítani? Illetve van naponta pár cím, ahova el kell jutni?

2021. jan. 13. 01:09
 6/18 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

Nincs mit.🙂

Hát semmi sem lehetetlen,meg kell kérdezni,vannak ahol így is fel vesznek csak akkor maradj ott ha jó szünet végéig, mondhatod azt is hogy majd vissza szeretnél jönni ehez a céghez csak először be akarod fejezni a sulit,valaki volt aki el sem árulta hogy pl hogy egyetemista.

Express árukat,leginkább raklapos dolgokat,de az is lehet hogy csak 1-2 kisebb dobozt,bármi ami be fér a raktér be el kell szállítani.

Ez fuvar függő,ha szeretnél kirándulni is pl a tengernél ha épp ott vagy akkor ott 2-3 hétig is távol kell lenned,itt leginkább hétvégén van időd bóklászni vagy akár több helyen megállni.

Van olyan hogy hétfőn 18 órakkor felrakodsz Budapesten majd kedden reggel 7-re pedig Milánóban kell lenned,szóval pl egész este menned kell,aztán ha megérkeztél le pakolsz és jöhet a pihi ekkor tudsz el menni kirándulni de előtt aludj.

Itt van Szili csatornája,itt megtalálsz mindent.

[link]


Furgonozás pozitív oldala.

[link]


Furgonozás negatív oldala.

[link]


Sok sikert!

2021. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"És mi van akkor ,ha elmúltam 18 van már B jogsim , de még tanulok, szerinted úgyis felvennének?"


Ha a jogsid nem kezdo, van II. csoportu eu., tovabba PAV II.


:)

2021. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hàt ez jól hangzik :)

Ránézek! ;)

2021. jan. 14. 10:20
 9/18 anonim ***** válasza:
B kategóriás járművel való árufuvarozáshoz nem kell PÁV! Csak ha ADR hatálya alá tartozó árut is szállít. Akkor kell a PÁV II. De ha kellene is PÁV,akkor sem a II kell alapesetben, hanem a III...
2021. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

kamionozasnak az a jo oldala hogy rajossz milyen fos hely magyarorszag :D Meg a 8-4 ig melo egy irodaban. Stabil, csaladbarat meg stb... de valoban ez lenne az elet? Alvas,munka,csalad,alvas ? Nemeteknel ez van pl, tiszta sablon elet de hmmm vannak azok akik vonatokra lognak fel, mindig valami tingli tangli melot meloznak, aztan ha megunjak tovabb mennek stoppolnak stb... Mint Cassidy a life is strange 2-ben. Valamit valamiert, izgalmas elet ami kiszamithatatlan, vagy unalmas stabil elet, es lehet sose talalod meg az igazi onmagad.


5 eve kamionozok, meguntam europat most skandinaviaba mennek szivesen, ugyhogy elkezdtem keszulodni oda. Nincs csaladom teny, de legalabb azt csinalom amit akarok, nincsenek kotottsegek. Bele se merek gondolni hogy ne lehessek ilyen szabad.

Manapsag ez olyan munka hogy egyik nap felmondasz ha csunyan szolnak hozzad es masnap vagy aznap mar tudsz is masik cegnel dolgozni, ez a kozeletben mukodhetne? Egy szaros media-marktos allashoz majd 3 het kell hogy munkaba tudj allni, es meg ott is felvetelizni kell es versengeni a tobbiekkel hogy vajon ki kapja meg ezt a diakmunka szintu allast, ahol 0 szabadsag, 0 megbecsules es 0 elvezett var rad.


Ezt neked kell eldonteni, de ha elfogadsz egy tanacsot, sose a penzt nezd! Akkor mar regen rossz...

2021. jan. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!