Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A KRE-re szeretnék jelentkezni...

A KRE-re szeretnék jelentkezni japán szakra?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki tudna mondani a felvételivel kapcsolatba valami, vagy hogy hogy juthatnék be könnyebben, vagy valami tippet. A válaszokat előre is köszönöm^^

jan. 11. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Igen, úgy tűnik.


Milyen tipp kellene? Megnézed, milyen érettségi kell, és jól megírod őket.

jan. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont most olvastam, hogy ezekhez a szakokhoz, kell egy minor szakot is választani, mivel így nehezebb vele munkát találni, ha az nincs.
jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

előnyös, hogy ha vagy kb N3-as szinten. úgy tudom, pluszpont nem jár érte, de később jó alap lehet


よろしく。

jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár az ELTE-n tanulok, de az tény, hogy minimális nyelvtudás hatalmas segítség lehet az első (két) félévben, ahol a legtöbben kibuknak, mert tarthatatlan a tempó és a tananyagmennyiség. Bekerülni amúgy általában nem nehéz, sima emelt törivel vagy emelt nyelvvel…de bennmaradni, sok sikert ;)
jan. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én még öt éve végeztem ott, de nevetségesen könnyű volt, és a legtöbben nem is a japánnal kapcsolatosan helyezkedtünk el vagy tanultunk tovább. Ha csak a nyelv érdekel, inkább tanuld otthon vagy menj nyelviskolába, egyébiránt nagyon elszántnak kell lenned hogy önmagában ezzel a szakkal vidd valamire.
jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtudás nem szükséges amúgy, de szerintem jól jön, mert ha az ember nem beszél japánul, akkor több nyelvórája lesz. Néztem minorként, de ahhoz úgy láttam, japán nyelvi érettségi kell. Hát akkor mindegy.


#2 BTK-n (és gondolom máshol is) a legtöbb szaknál kell minort vagy specializációt választani (azt hiszem, szabadbölcsészeten mind a kettő kell).


#3 Igen, nyelvszakon nem (csak) a nyelvre tanítanak meg.

jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyit tennék még hozzá (#6 voltam), hogy keleti nyelvek szakon kell második nyelvet is választani.
jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!