Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincsen semmi motivàcióm...

Miért nincsen semmi motivàcióm a tanulàshoz?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz záróvizsgám főiskolán. A következő pár hét a nagy hajrà de egyszerűen ezalatt a pár év alatt teljesen kiégtem és semmi motivációm nincsen. Nyìlvàn az lehetne motiváció hogy hamarosan megszabadulnék tőle de még ìgy is sanyargatva tudom csak rávenni magamat hogy elolvassak egy tételt. Más is érzett ìgy anno esetleg? Mi segìtett ? Köszönöm a válaszokat előre is.
jan. 15. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Hasonlóan éreztem én is, már nagyon elegem volt a végére, főleg hogy csúsztam is menet közben. Amúgy nekem pont az volt a motiváció hogy végre letudom és szabadulok az egyetemről, diákmeló helyett kereshetek jobban fizető állást. Magát a szakmát amúgy szerettem, csak már az egyetemet untam.

Ami még amúgy segített hogy a szimpatikusabb tételekkel, témakörökkel kezdtem a tanulást az adott nap és közben iktattam be azokat amiket nem szerettem vagy nehezebbek voltak. Így könnyebben álltam neki, majd jött egy nehezebb tétel és utána megint egy könnyebb. Ha egyből egy húzósabb tétellel kezdtem hamarabb elment tőle a kedvem meg úgy éreztem hogy úgyse tudom, feleslegesen tanulok, meg fogok bukni stb stb . Ha könnyebb tétellel kezdtem legalább volt egy kis sikerélményem. :) Meg azért az volt bennem hogy ha szerencsém van úgyis ezt húzom. :D

jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezt érzem én is, de úgy vagyok vele, hogy muszáj tanulni. 1 hét múlva kezdődnek a záróvizsgák, de nagyon sok időt eltékozoltam az utóbbi hetekben. Mi segített? A rendszerezés. Sok videós tananyagom van, inkább megérteni kell, mint magolni, mappákba rendezve, tételek számával. Külön a képek, videók, .pdf-ek, záróvizsga tárgyakra lebontva. Csak magad vagy, senki nem tud segíteni, az a baj már lefekvéskor is arra gondolok, hogy-hogy is volt a tételben? Már most is úgy stresszelek miatta, hogy arra nincsenek szavak. Néha elengedem magam és úgy vagyok vele, ha most nem sikerül, megyek tavasszal. Semmit nem veszítek. Ez csak a formaság, nem arra mennek, hogy megbukj, fognak segíteni a tanárok, ha látják, hogy elakadtál. A lényeg, hogy minden tételről tudsz beszélni önállóan legalább 3-4 értelmes mondatot, a kidolgozásod legyen rendben. Üres papírral ne ülj oda. Könnyű mondani, én is rettegek attól, hogy valami olyan tételt fogok kihúzni, amit utálok, amit alig néztem át, de minél több tételen megyek végig, erre annál kevesebb az esély. Hajrá!
jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a bìztatást :) #1 és végül jót húztál? Nagyon gàz volt?
jan. 15. 13:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, viszonylag jót húztam. Lett volna könnyebb tétel is, de négyes meglett így is :)

Amíg magamtól mondtam nem volt gáz, de utána az egyik tanár elég sokat belekérdezett, az azért meglepett, mert róla nem gondoltam volna hogy ilyen vallatásba kezd. Pont Ő volt aki mindenféle órai munkára adott plusz pontot, megajánlott jegyet, szóval nála megbukni volt nehéz. De cserébe az amúgy szívózó tanár meg haláli kedves volt, nem tudom mi volt velük aznap. :D Szóval még az se mindegy a bizottság épp milyen lábbal kelt fel.

jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez általában ìgy szokott lenni, már több embertől is hallottam hogy a leg kegyetlenebb tanárok rendesek Zv-n aki meg laza volt és nem néznéd ki belőle az meg megszorongat.. Én is ìgy vagyok vele h amúgy ha esetleg nem sikerülne akkor megyek tavasszal,de miért ne sikerülne:)
jan. 15. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!