Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Pázmány Péter Katolikus...

A Pázmány Péter Katolikus Egyetemre milyen ateistaként járni? Van itt olyan ateista diák, aki ott tanul?

Figyelt kérdés

jan. 16. 17:52
 1/4 anonim válasza:
100%
Habár levelezőre és nem nappali jártam a PPKE-JÁK-ra, én semmi kirekesztést nem érzékeltem azért, mert nem vagyok hivő. Attól eltekinzve, hogy volt pár olyan tantágy ami a katolikus hittel, kánonjoggal foglalkozott, meg minden tanteremben kereszt van kb semmit nem érezni. Számomra teljesen olyan volt mint más suli. Azt mondjuk elvárták, hogy vizsgán arra méltó öltözetben jelenjünk meg. Bár szerintem ez alap dolog és ha valaki úgy járt órákra, mintha a strandon lenne azért szóltak, de ugye ez nem azért volt, mert ateista az illető, hanem azért van egy elvárt öltözködési szabályzat. Nem akartak megtéríteni nem ítéltek el. Nem volt rossz élmény oda járni.
jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mesterre jártam oda (BTK) és már nem volt semmilyen vallással kapcsolatos óra. Nem is tudom, hogy a volt csoporttársaim közül ki hívő és ki nem. Egyedüli vallással kapcsolatos esemény amin részt vettem az a diplomaosztó volt a Bazilikában.
jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
6%
#1 És azóta már megtértél?
jan. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Én ateistaként vagyok a Pázmányon harmadéves pszichológia hallgató, a szaktársaim nagyrésze szintén ateista. A vallás nem nagyon képezi az egyetemi mindennapok részét, nincs semmiféle kötelezően látogatandó esemény, (misék, vagy bármi ilyesmik, amik még a katolikus középsulikban előfordulhatnak) de pár vallásos tárgy van, amit kötelező teljesíteni, asszem' három. Szerencsére a számonkérés abszolút nem durva belőlük, alig kell készülni, mert általában vagy otthoni esszéírás van, vagy online vizsga. Mindig megpróbáltam egy-kétszer bejárni ezekre az órákra, de hát elég távol álltak tőlem azok a témák, amikről szó esett, meg néha kifejezetten triggerelt is néhány dolog, ami elhangzott :D (homofóbia, abortuszellenesség, szexizmus, migránsozás, stb). De ezek csak és kizárólag a vallásos tárgyak, a normális, pszichós óráimon SEMMI jele nincs annak, hogy katolikus az egyetem.
jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!