Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem félemetes ateistaként...

Nem félemetes ateistaként ebbe belegondolni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt azokra akik abban hisznek hogy a halál után nincs semmi, hogy pl. egyszer álmodban meghalsz és meghal vele a felhalmozott tudás,tudat és azt se tudjuk többé hogy léteztünk valaha hogy voltunk és hogy van olyan hogy élet,világ.Jó persze mindegy ha már nem tudunk smmiről és nem érzünk semmit de azért szerintem ebbe félemetes belegondolni!

2016. máj. 9. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem az. A tudasomat addigra jo esellyel atadtam a gyerekeimnek, unokaimnak, meg akinek igenye volt ra. Ha ma ejjel nem ebredek fel tobbet, akkor ma, maximum par dolgot magammal viszek. A hatramaradottaknak nem lesz kellemes, de az engem akkor mar vajmi kevesse fog zavarni.


Es mondd, hogy jon ez ahhoz, hogy ateista vagyok-e vagy sem? Meg ha hinnek is a tulvilagban, a mostani enem onnan sem johetne vissza, nem?

2016. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem félelmetes keresztényként abba belegondolni, hogy hosszú ideig házasságban élsz, meghal a párod, pár év múlva újraházasodsz, majd Te is meghalsz, és újra találkozol a volt házastársaddal?

Vagy abba, hogy ha egy sziámi ikerpár egyik tagja jó keresztény, a másik nem, akkor hová kerülnek haláluk után?

Vagy abba, hogy szeretteid közt Te vagy az egyetlen hívő, és szeretteid nélkül kell elképzelned a Mennyországot?

2016. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vallásosként is épp úgy félelmetes , sőt még inkább ... Gondolj bele ! Egy alkotót/teremtőt alkotása/teremtése alapján tudunk megítélni , amilyen szerencsétlenül van összerakva ez a világ hogy lehet hinni Istenben ? Én csak morális szempontból vagyok ateista , mert inkább hiszem hogy senki nem csinálta ezt a világot szándékosan ilyenre ... mert ha valaki ezt a világot szándékosan csinálta ilyen elcseszettre akkor van ok tartani a halál utáni élettől ... Mert ez az Isten csak kegyetlen/gonosz lehet ... Így inkább abban reménykedek hogy nincs Isten és csak véletlenül lett minden így
2016. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért lenne félelmetes? Engem nem érdekel, mi van a halál után, ki kell élvezni az életet, ennyi.

Mi van akkor, ha elvesztjük a tudást? Semmi. Halál után már senkit nem fog érdekelni. Ez az élet rendje.

2016. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom miből gondoljátok hogy vallásos azon belül is hogy keresztény vagyok...

"A tudasomat addigra jo esellyel atadtam a gyerekeimnek, unokaimnak, meg akinek igenye volt ra."

Nem pont erre gondoltam...

Látom eddig még senkinek nem jot le mire is gondolok!

Ezt kb. olyan elképzelni mint a végtelent ami elképzelhetetlen az agynak!

2016. máj. 9. 23:22
 6/12 anonim ***** válasza:

Mikor ébredtél "öntudatra"? Tudod, amikor az emberek mesélik, hogy "mióta az eszemet tudom...", szóval, hány éves korodból van az első emléked, amire határozottan emlékszel? Nekem 3 és fél éves koromból, az első óvodai napomról. Az előtte lévő 3 és fél évről semmi. Huss, mint egy pillanat, úgy eltelt számomra a születésemtől.


Valahogy így képzelem a halál után is. Nem leszek tudatában az eltelő időnek, így az örökkévalóság fel sem fog tűnni nekem.

2016. máj. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

saját magammal kapcsolatban megnyugtat, de a szeretteimmel kapcsolatban tényleg szívsajdító belegondolni. engem felszabadít a gondolat, hogy nem kell valamiféle isten elvárásainak megfelelnem, hanem szabadon dönthetek az életemről, és bármilyen hibát követek el, a halál úgyis eltörli.

amúgy mielőtt megszülettem, végtelen ideig nem léteztem, és az se félelmetes.

csak ki kell élvezni, ami van.

2016. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hollófernyiges ***** válasza:
Ugyanolyan félelmetes, mint amikor elégetsz egy könyvet vagy megmágnesezel egy lemezt és minden információ, szép és csúnya dolog, minden bölcsesség és ostobaság huss, elszáll a szélbe.
2016. máj. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az enyém nem hal meg, írtam cikket, tanulmányt, szakdolgozatokat. Ezek mind elérhetők könyvtárakban és a neten is. Szóval, megmarad a tudásom a jövő számára.:)


Amúgy a gyerekemnek meg átadom a tapasztalataimat, megtanítok neki dolgokat az életről. Sőt, a gyermekem gyermekei jobban fognak rám, mint rá hasonlítani, vagyis az unokáimban is továbbélek!:)

2016. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De itt most nem arról beszélek hogy a tudásod meg e marad az utókor számára hanem hogy te magad a tudatod úgy megszűnik létezni hogy tobbé semmiről nem tudsz arról se hogy volt olyan hogy világ vagy létezés vagy bármi...mint mielött megszülettél

Számomra belegondolni ebbe kicsit fura és kicsit ilyesztő még akkor is ha tudom hogy nem fog fájni vagy ilyesmi de mégis fura ebben belegondolni!

2016. máj. 10. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!