Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj ha ateistaként néha...

Roadkill kérdése:

Az baj ha ateistaként néha használom az Isten vagy Jézus szavakat?

Figyelt kérdés
Sziasztok,nagyon buta kérdés ezt elismerem de nem tudom rá a választ.Mert ugyebár csak vannak olyan szavaink mint Jaj istenem meg Jézusom és véletlen ésszre se veszem de használom őket pedig ateista vagyok,ez baj?Tényleg elnézést ezért a bugyuta kérdésért nem provokálni akarok senkit se de előre is köszönöm a válaszokat :) Sziasztok

2020. máj. 7. 13:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Miért ne használhatnád? A magyar nyelv részei.
2020. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj.
2020. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
17%
Én azt szoktam mondani, hogy isten az izéját gyűrje bele az izéba. :)
2020. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Jaj ez gyors volt,nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) Mellesleg sajnos én is leginkább káromkodásban szoktam használni ezeket a szavakat :) De örülök hogy nem baj ha normálisan is használom ezeket a szavakat ateistaként :) Meg ahogy az első válaszoló is írta igen ez a Magyar nyelv része is :)
2020. máj. 7. 13:52
 5/23 hollófernyiges ***** válasza:
84%
Baj, postafordultával küldd vissza az ateista tagkönyvedet.
2020. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Eredeti jelentésüket elvesztve beépültek a köznyelvbe, főként a meglepetés, indulat, harag stb. érzelmek kifejezésekor.
2020. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Igen igen most már értem akkor nem baj hogy használom őket :) Meg nem küldöm vissza mert csak ateistának érzem magam csak nem tudtam hogy mennyire baj az ha nem istenhívőként használom e ezeket a szavakat,de köszönöm szépen a válaszokat :)
2020. máj. 7. 15:32
 8/23 anonim ***** válasza:
54%

Akkor baj, ha olyan dolgokkal emlited meg ami nem tiszta és káromló.

ahogy az egyik válaszoló fentebb irta, hogy Isten kifejezést káromkodásra használja. Szomorú.

2020. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igen úgy szomorú,de arról próbálok leszokni hogy sértő módon használjam ezeket a szavakat.Leginkább meglepődő szóként szoktam használni őket :)
2020. máj. 7. 15:53
 10/23 anonim ***** válasza:
Ehhez neked tényleg ki kellett írni egy kérdést? Nem semmi...
2020. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!