Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen nehézségű a Széchenyi...

Milyen nehézségű a Széchenyi István Egyetemen a mérnökinfós szak a BME mérnökinfós szakához képest?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A BME-n mérnökinfós vagyok, és más egyetemre váltanék. Praktikus megfontolásból is szeretnék közelebbi egyetemre menni, és itt a BME-s követelményeket sem igazán tudtam teljesíteni.


A kérdésem az lenne, hogy milyen nehézségű a SZE-n a mérnökinfós szak a BME-shez képest? Pl. a tananyag mennyisége, számonkérések nehézsége, segédanyagok és jegyzetek mennyire állnak rendelkezésre. Köszönöm!



jan. 16. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Semmiféleképpen nem ajánlom a Széchenyit! Nagyon nehéz, a tanárok is nagyon kemények! 5. éve, hogy idejárok és még minimum 1 évem van! Vannak dolgozatok, amiket 0 ponttal értékeltek, majd a magántanárom (aki szintén egyetemi szakoktató) 75%-osra értékelte!
jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
BME szerintem nehezebb, én oda jártam, igaz más szakra, éjjel nappal tanultam, ha meg is lett valami tárgy, az ritkán volt jobb hármasnál. Széchenyi Egyetemen ugyanezt a szakot elvégeztem 2 félév csúszással, igaz abban az én lustaságom is benne van. Széchenyin is vannak szívatós tárgyak, főleg a tanár miatt, de sokkal könnyebben elvégezhető. Nincs az a tipikus tömegoktatás, sokkal gyakorlatiasabb az oktatás, BME csak elméletet nyomatja szinte
jan. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A BME a legnehezebb az országban ilyen szempontból. A SZE mérnökinfóról láttam 5. féléves ZH-t, amiben még mindig azt kérték számon, amit a BME-n első félévben.
jan. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Érdekes! Itt a BME-n is egyébként csak egy hajszálon múlott hogy meglegyenek azok a tárgyak amik miatt végül nem itt folytatom. Ha már csak egy kicsit is könnyebb/korrektebb a széchenyi akkor bízok benne hogy itt már menni fog. De természetesen nem bízom a véletlenre, a bukott

tárgyaimból járok majd felzárkóztató kurzusokra amíg meg nem kezdem a széchenyit. Köszönöm a válaszokat!

jan. 25. 00:32
 5/6 anonim válasza:
A SZE-nek a képzése sokkal könnyebb mint a BME-nek egyrészről kevesebb anyagot vesznek és nem mennek annyira mélyen bele az anyagokba, és a zárthelyik/vizsgák is könnyebbek, láttam több első féléves zh/vizsgát és ezután tudom ezt mondani. Programozásból kb egy félév alatt annyit vettek amit BME-n kb 2-3 hét alatt leadtak. Matekkal se lehet nagyobb bajod ha itt tudtad őket teljesíteni.
jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, köszi a segítséget!
jan. 31. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!