Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Széchenyi Egyetem Mérnökinformatikus vagy ELTE Programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Alapból programozást szeretnék tanulni viszont az ELTE elvileg nem ad érdemi tudást a programozáshoz hanem inkább matekszak. A Széchenyinél pedig a mérnökinfó miatt a fizika zavarna inkább.


Ti mit választanátok az én helyemben? Illetve akik ide járnak. Vélemény?



2022. júl. 31. 11:05
 1/7 A kérdező kommentje:

Illetve még annyi hogy mivel inkább az ELTE-ről tudok sok dolgot, valaki tudna mesélni a Széchenyi részéről?


Milyen a programozás?

Fizika részéről mit tudtok mondani?

Megéri ide menni?

2022. júl. 31. 11:16
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb dolog nincs leírva... milyen irányba akarsz nyitni?


A proginfó nem hiába matekos... mert ha mesterséges intelligenciával, machine learninggel, és olyan programozással akarsz foglalkozni ahol nem csak a 4 aritmetikai műveletet használják, akkor az a legjobb választás.


Ha pedig inkább a robotika és hasonlók érdekelnek, akkor mérnökinfó.

2022. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Legfőképpen programozás érdekel. Szoftveres dolog.


Nyilvánvalóan az ELTE konkrétan erre áll rá. Nem veletlenül ez a szak neve gondolom.


Viszont ha Győr is képes hasonló tudást adni akkor inkább oda mennék (egyes tényezők miatt)


Ránéztem a mintatantervre is. ( [link]

Sajnos annyira nem értek az egyetem működéséhez így csak részben vettem le a dolgokat.

2022. júl. 31. 11:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
rossz a link :)
2022. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bocsi a zárójel miatt volt :D


[link]

2022. júl. 31. 12:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen korrekt. Úgy is azonosak a mérnökinfós képzések az egész országban, egyedül a számonkérés az, ami különbözik.

Nyugodtan menj csak oda.

Az hogy mennyire jó szakember leszel, meg a szorgalmadon múlik.


Sok sikert!

2022. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden is van programtervező informatikus, az miért nem jó?


Engem mindig is a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás érdekelt, így nem kérdés, hogy én melyiket választanám: a sima matek szakot vagy a programtervező informatikust.


A mérnökinformatikus szak létének nem sok értelmét látom. Ha a hardver érdekelne, elmennék inkább villamosmérnöknek.

2022. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!