Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre (főként...

Orvosi egyetemre (főként Semmelweis) az új szóbeliről mit tudni? Mennyire mér fel tényleges tudást és mennyire általános?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, kell motivációs levél és önéletrajz is. Önéletrajzba ti mit írtok/írnátok? Itt vagyok 18 évesen épphogy bármit is csináltam azon kívül, hogy leérettségiztem. Mik azok amiket csinálhatnék, és jól mutat egy ilyen önéletrajzban?

Motivációs levélben mi a fontos? Csak a szak, vagy az egyetem iránti elkötelezettség is beleírható?

Csak jövőre jelentkeznék, de már most próbálom a lehető legjobban megalapozni hogy sikerüljön.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeket!



jan. 17. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel arra, hogy idén lesz először ilyen, senki sem tud semmit. Ha meg amúgy is majd csak jövőre érint a kérdés, emeld ki a kérdést július végén, addigra többet fogunk tudni mondani
jan. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszeld túl, mindenki más ugyanígy van vele, mint te. Full hülyeség az önéletrajz egy középiskolástól, mégis mit írna bele, 3-4 évig voltam ovis, aztán 8 évig általános iskolás, aztán meg középiskolás? Ami bármi érdemleges volt, pl oktv vagy hasonló tanulmányi versenyek, eddig is adtak érte pluszpontot, de ezt a szóbeli beszélgetésen is meg tudják kérdezni, ha annyira akarják. Motivációs levelet meg egyetemenként írj majd, mindenhova kicsit mást, pl miért akarsz X városba menni. Egyetem iránti elkötelezettség... Ugyan, még csak oda se jársz, simán csak írd le, közel van hozzád, sok jót hallottál róla, anyád, apád, ismerősöd, akárkid odajárt, színvonalas képzés stb. hülyeségek, úgyse érdekel senkit, hidd el, egy ilyen képzésnél. Aki olvassa, az úgy is tudja, orvos akarsz lenni, beadod az összes egyetemre, teljesen mindegy, mit kamuzol a motivációs levélben meg a beszélgetésen.
jan. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy kis tájékoztató az egyetem oldaláról:


[link]


Illetve egy cikk, ahol megszólaltatnak magas beosztású embereket:


[link]


De ha csak jövőre felvételizel, meg tudod majd kérdezni az ideieket, hogy milyen volt ténylegesen, majd ha lement.


Önéletrajzról, motivációs levélről nem olvastam sehol, hogy kellene.

jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Most nézem a videó listát, ezeknek teljesen elment az eszük. Oké, hogy csak 10 perc kell ezekből a videókból meg nem lexikális tudást várnak el, de mégis mit akarnak akkor tanítani az egyetemen, ha már most antibiotikum rezisztencia mechanizmusokat akarnak ráerőltetni a diákokra.
jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az egész új koncepció egy baromság. Meg akarták reformálni az érettségit, mert a biológia-kémia emelt nem ad valós képet arról, hogy az orvosi hogy menne, főleg ha ökológia az egész az adott évben. DE, ahelyett, hogy visszahozták volna az orvosikon az írásbelit és a személyes elbeszélgetést(csak egy általános elbeszélgetés, ahol jobban megismerhetik a jelöltet) bevezették ezt a marhaságot. Mi számít? Munkatapasztalat? Sporteredmény? Melyik 18 éves tud bármilyen munkatapasztalatot felmutatni? Mit lehet egy önéletrajzba beleírni?


Őszintén, az orvosi egyetemeken nem a bukási arány aggasztó, hanem az önelégült, 0 empátiával rendelkező pénzéhes egyének. Talán sokkal többet kellene számítson egy általános elbeszèlgetés és a motiváció felmérése, mint egy AB rezisztenciáról bemagolt előadás. Az emberek egy része harmadévben még kommunikálni sem tud a betegekkel, ami iszonyatosan fontos ebben a szakmában. De nyilván nem ezek a fontos dolgok, hanem a lexikális tudás.. hogyne.


Kitartást kívánok minden idén érettségizőnek.


Egy orvostanhallgató.

jan. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

Utolsó

Nem olvastam sehol azt, higy önéletrajz kellene, sem.pedig hogy bármit be kellene magolni.

Illetve akkor miat az összes videót meg kell nézni ami.a.Semmelweis oldalán van?

febr. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
4/6 hol a lista?
febr. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A szóbeli alkalmassági vizsgához szükséges dokumentumok: - hagyományos önéletrajz (maximum 1 A/4 oldal terjedelmű). - kézzel írt motivációs levél (maximum ½ A/4 oldal terjedelmű) - ajánlólevél, melyet a jelentkező az osztályfőnökétől, vagy egy, a véleménye szerint tanulmányai alatt meghatározó szerepet játszó tanárától vagy szakköri, munkahelyi vezetőjétől kapott (maximum ½ A/4 oldal terjedelmű) Ezen dokumentumokat a szóbeli elbeszélgetésre a résztvevőknek személyesen kell magukkal hozniuk, melyet a helyszínen a vizsgabizottság fog áttekinteni. A vizsga tartalmai területei: önértékelés, motiváció és tanulási stílus, érzelmi intelligencia.


#6 , 5-ös vagyok, linkeltem a pécsi követelményt!

febr. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Vagyis átemeltem, bocsi
febr. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Ja bocsi én most konkrétan a Semmelweisre gondoltam Bp.-en
febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!