Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre (főként...

Orvosi egyetemre (főként Semmelweis) az új szóbeliről mit tudni? Mennyire mér fel tényleges tudást és mennyire általános?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, kell motivációs levél és önéletrajz is. Önéletrajzba ti mit írtok/írnátok? Itt vagyok 18 évesen épphogy bármit is csináltam azon kívül, hogy leérettségiztem. Mik azok amiket csinálhatnék, és jól mutat egy ilyen önéletrajzban?

Motivációs levélben mi a fontos? Csak a szak, vagy az egyetem iránti elkötelezettség is beleírható?

Csak jövőre jelentkeznék, de már most próbálom a lehető legjobban megalapozni hogy sikerüljön.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeket!



jan. 17. 23:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ott a link a 3. válaszban a videokhoz.
febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

8-as igen igazad van!! annyit tennek hozza hogy elvileg egyseges az osszes orvosin, eleg egyszer megcsinalni ha tobbre jelentkezel. Egyedul a pecsi egyetem adott tobb infot hogy mit is kene csinalni, en is onna tajekozodtam annak ellenere hogy semmelweisre tervezem majd menni.

Szerintem is egy resze hulyeseg, en mondjuk pont emberek miatt szeretnek orvosira menni es segiteni, tudom hogy mas szakmak is lennenek erre esetleg de ez all kozel a szivemhez. egy ket tudas mondjuk amit kernek oran erettsegire is elmondjak de azert mikor meglattam a video listat… hat orulok hogy ra idom tanulni/keszulni…

eselteg valakinek van otlete hogy ezek a szobelik esetleg mikor tajt lesznek? majus? junius?

febr. 25. 22:16
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

hat ezt elolvasva nem tudom mit gondoljak…

koszi kedves utolso amugy nagyon sokat segit!! de ez nevetseges hogy ezt nem ott az orvosin kene megtanulni hanem elore tudni

febr. 26. 00:08
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Pécsett nem fognak szakmai dolgokat kérni, szerintem kicsit normálisabb a követelmény ebben az esetben mint Budapesten.

Akkor lenne értelme ennek a szóbelinek, ha kizárólag motivációs felmérés lenne valami pszichológiai, de a tudásról lesz számadás az érettségin, az miért nem elég?

febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!