Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Költözés miatt iskolát kell...

Költözés miatt iskolát kell váltanom Budapesten, mi ennek az eljárásnak a menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves diák vagyok, aki Szolnokon tanul egy művészeti gimnáziumban, jelenleg 11. évfolyamon. Nyáron költöznék fel teljesen egyedül Budapestre, és az utolsó évemet valamelyik budapesti gimnáziumban kell a távolság miatt befejeznem, viszont akármennyire is próbáltam utána olvasni az iskoláknak, nem nagyon tudok kiigazodni sajnos. Mivel még nem ismert hogy pontosan hol fogok lakni (albérlet keresésben vagyunk), ezért egész Budapesten belül keresek egy gimit, ahova át tudnék jelentkezni, engem az sem zavarna ha reggel kicsit többet kéne utaznom a suliba menet (jelenleg is bejárós vagyok az iskolámba, és a munkahelyemre is). Az elmúlt három évben az átlagom mindig 4,3 fölött volt, semmilyen magatartási problémám nincsen, nem vagyok problémás diák sem az én véleményem szerint, sem pedig a jelenlegi iskolámban a tanáraim szerint. Szeretnék segítséget kérni abban, hogy ha valakinek esetleg volt már tapasztalata gimnáziumi átjelentkezéssel kapcsolatban, akkor azokat írja le (mikor kell az átjelentkezéshez szükséges papírjaimat leadni, KIFIR rendszer és azon kívüli felvételi eljárás, egyéb információk). Valamint azt is nagyra értékelném ha akár jelenlegi, akár pedig volt diákok egy-egy budapesti gimnáziumról leírnák a saját tapasztalatukat, szerintük melyik gimnázium lenne nekem a megfelelő a leírtak alapján.


Előre is köszönöm a segítségeteket! :)



jan. 18. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem vagy nagykorú, a szüleid (gondviselőd) közreműködésére mindenképp szükség lesz. Ettől függetlenül vedd fel a kapcsolatot az adott iskolával, ha már tudod, melyikbe akarsz menni. Ők majd tájékoztatnak a folyamatról, ahogy egyébként a jelenlegi iskolád is feltehetően segít benne.
jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Keresned kell majd egy konkrét iskolát, ahová járni akarsz, és az igazgató fogja eldönteni, hogy átvesz-e és ha igen, milyen feltételekkel. Lehet, hogy helyhiány miatt eleve nem tud átvenni, meg az is lehet, hogy osztályozó vizsgákat kell tenned, és csak akkor vesz át, ha elég jól sikerülnek. Hogy milyen tantárgyakból, stb., azt majd tőle megtudod.
jan. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!