Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miből áll és mi a menete a...

Miből áll és mi a menete a vagyonnyilatkozat tételi eljárásnak, amikor azt egy köztisztviselői állás/munkakör vonatkozásában végzik el a jelentkezővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem politikusi állás. Egyszerű diplomás ügyintézői, referensi munkakör.

#köztisztviselői vagyonnyilatkozat #köztisztviselői vagyonnyilatkozat tételi eljárás #eljárás menete, gyakorlata #eljárás átfutási ideje
2020. júl. 30. 08:01
 1/3 anonim válasza:
100%
Van egy formanyomtatvány, azt kell kitölteni. Ennyi, nem nagy dolog.
2020. júl. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, közben tovább keresgéltem és próbáltam tájékozódni.

Saját kútfőből előzetesen tévesen arra gondoltam, hogy a kitöltött nyomtatvány alapján elindul majd egy hivatalos eljárás, aminek során leellenőrzik a nyomtatványban (nyilatkozatomban) leírtak valóságtartalmát, stb.


De összegezve az interneten összeolvasottakat ennek a nyilatkozatnak gyakorlatilag csak akkor lenne jelentősége, ha pl. a munkám/állásom kapcsán a jövőben felmerülne, hogy látszatra nagyobb lábon élek, mint amit a fizetési viszonyaim alapján megengedhetnék magamnak.


Szóval -ha jól értem, amit olvastam- kitöltök egy formanyomtatványt, amit zárt borítékban adok át a munkáltatómnak és ezt a borítékot csak akkor bontják ki, ha felmerülne az életvitelem alapján velem szemben valamilyen ellentmondás.

A munkáltató és a kollégák előtt a zárt borítékos átadás miatt elvileg nem lenne publikus, amit a nyilatkozatban ír a nyilatkozó.


Még egyszer köszönöm a gyors választ.

2020. júl. 31. 08:42
 3/3 anonim válasza:

Így van, jól értelmezed. Az esetek nagyon nagy részében semmi jelentősége nincs a vagyonnyilatkozatnak, puszta formalitás.

És jól gondolod, nem publikusak a benne foglalt adatok.

2020. júl. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!