Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Választható tantárgy érettségi...

Választható tantárgy érettséginél lehet idegen nyelv? Van olyan egyetem amelyik nem fogadja el? (inkább a gazdasági szakok érdekelnének)

Figyelt kérdés

jan. 21. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet, így két idegen nyelvből lesz érettségid. Hogy melyik egyetemi szak milyen érettségit vár el, megtalálod a felvi.hu oldalon.
jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%
Gazdasági szakokon általában elfogadják a matek-töri vagy matek-idegen nyelv kombinációkat, szóval igazából bármi lehet az 5. tárgyad kémiától kezdve tesiig. Már ez a többedik kérdés, ahol úgy tűnik, mintha a kérdező abban a hitben élne, hogy a választható tantárgynak mindenképp felvételi tárgynak kell lennie, ami nem igaz. Ártani nem árt, mert lehet, hogy több lehetőséged lesz pontszámításnál, de nem muszáj. Sok szakra elég lehet a kötelező tárgyak közül kettő (pl. matek-töri vagy magyar-idegen nyelv), ilyen esetben pedig senkit nem fog érdekelni, mi az 5. tantárgyad. Nyilván ha kérnek mondjuk egy infó érettségit, vagy orvosira biosz-kémiát/fizikát, az más helyzet, de sokszor inkább célszerű valami olyat választani, amiből biztosan jól tudsz majd érettségizni. Nekem is idegen nyelv volt az 5. tárgyam, mert abból simán megírtam a középszintűt, de a másik idegen nyelvet és a törit vittem végül felvételi tárgyként.
jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!