Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít a sorrend...

Mennyire számít a sorrend egyetem jelentkezésnél?

Figyelt kérdés
Tegyük fel nem vesznek fel az első helyre amit jelöltem. A másodiknak jelölt helyre kevesebb esélyel vesznek fel, mintha elsőnek jelöltem volna?

jan. 23. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem, csak a pont számít. Ha neked több pontod van, de második helyen jelölted (és az elsőre nem vettek fel), akkor téged fognak felvenni, nem azt akinek kevesebb pontja van, de első helyen jelölte.
jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Prioritási sorrendről van szó. Ha teljesülnek a feltételek, akkor technikailag az összes helyre felvesznek, de csak a legmagasabb prioritásúba iratkozhatsz be, mert oda fognak besorolni. Tehát nagyon is számít a sorrend.
jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Sorban vesznek fel a legelső helyre, ahova elég a pontszámod. Olyan sorrendbe írd be, amilyen sorrendben tényleg a legszívesebben szeretnél ezekre járni, mert egy csomóan nyafognak utólag, hogy "felvettek az első helyre, de én a másodikra szerettem volna inkább menni, csak azt hittem az elsőre úgyse vesznek fel". (Bár egyszer lehet sorrendet cserélni azt hiszem valameddig.)
jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

#2, #3: Szerintem ezt a kérdező is tudta.

Bár a megfogalmazás nem egyértelmű, de itt inkább arra irányult a kérdés, hogy a második helyen jelölt szakon (ha az elsőre nem lesz elég pontja) hátrányban lesz-e azokkal szemben akik első helyen jelölték.

jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen nem! Mint írtam ez csak egy prioritási sorrend.
jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen az 1. és a 4. értette a lényeget :D

Bocsi nem igazán tudtam, hogy kellene ezt jól megfogalmaznom, de köszönöm az összes választ.

jan. 23. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!