Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szivathatnak egyetemen így az...

Szivathatnak egyetemen így az oktatók?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én első féléves hallgató vagyok egyetemen és most zárult le a félévem (átmentem.) de nagyon sokszor azt éreztem, hogy az oktatók direkt nem adnak jó jegyet. Van egy tanár aki papíron kér számon és én tényleg sokat tanultam, tele is írtam a lapot (nem adtam mindenhol teljes valaszt, voltak amiket kihagytam miutan utanna neztem), de nagyon is a lényegét irtam le. Egyébként töri jellegű a tárgy tehát Kádár hatalomra kerülése, 56-os forradalom ilyene. Ezeket én tudom, hogy hogyan történtek mert nem egy forrásból tanultam rá meg hát 5ös töri érettségit irtam :) De 2est adott. Ez azért zavar mert én ha 4es nem is de egy 3ast ért az a dolgozat. De másból is 2eseket ad folyton.


Volt másik tárgyam ahol online teszteken írtunk és a gép adja ki az eredményt és megbuktam. Jöttem pótvizsgázni semmi +rákészüléssel és 3as lett. Tehát mivan? Ennél is tudom, hogy jól irtam már elsőre is.


Tehát van ilyen, hogy a tanárok direkt 2est adnak mégha amugy jól összefoglaltad amit kell, meg látszik, hogy érted a tárgyat.



jan. 25. 16:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem kérdezed meg a tanárt hogy miért kettes, és mit kellett volna még tudni a jobb jegyért?
jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

A tanárok nagy része nem direkt ad rossz jegyet. Ugyanannyi a fizetése a tanárodnak ha neked kettest vagy jelest ad. Így nem fűződik érdeke a te rosszabb jegyedhez.


Megmosolyogtató, hogy az ötös töriérettségiddel takarózol egy egyetemi vizsgán. (Miért nem mondod azt, hogy az alsós tanítónéni szerint te egy okos gyerek vagy?) Az hogy te mit tanultál meg és mi a tökéletes válasz a kérdésre lehet hogy két teljesen különböző dolog. Te min 3-asra értékelted a saját tudásodat, de a tanár meg csak kettesre. A középiskolában 40%-tól megkaptad az érettségin az hármast, de az egyetemen nem 40%-tól kapsz hármast. Más a szint az egyetemen.


Online teszteken benne van a szerecsefaktor is. Az első vizsgán olyan kérdéseket kaptál amikre nbem tudtad a válszt a másodikra meg pont tudtad a válaszokat.

jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mert pontosan tudom mit hagytam ki, mert visszanéztem a tételeket. De 80%at a tételeknek leírtam.
jan. 25. 16:58
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy amit te tételnek hittél az a tananyag 50%-a.
jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat. Bár azt nem tudom jártak-e egyetemre a válaszadók :D de azért köszönöm!!!
jan. 25. 17:04
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Így elolvasva a válaszokat, valószínűleg jártak egyetemre, és jó eséllyel többet is, mint te az eddigi egy féléveddel, és ezt ne vedd bántásnak, pont ezért születtek egészen hasznos válaszok, amihez nagyon nem is lehet többet hozzáfűzni.

Ha nem tetszik a jegyed, kérdezd meg, mi volt a hiba, ezzel te is tanulhatsz, fejlődhetsz. Azt még esetleg bele lehetne magyarázni, hogy direkt buktatnak, de kettestől felfelé már teljesen mindegy milyen jegyet adnak, szóval esetedben ez sem játszik.

jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen egyetemre jarsz, meg mit tanulsz, de… Ha ez a targy valami szabadon valaszthato is, akkor egy jobb egyetemen sokkal tobbet adnak le mint a kozepiskolai tananyag. Igy az, hogy a tortenelem teteleket te tudod, az keves. Az egyetem sokkal tobbet ad tudasilag.

A masik, hogy menj el megtekintesre, nezd vissza az online tesztedet mit rontottal. Akiknek jobb lett, kerdezd meg toluk hogy csinaltak. Trivialis dolgok, de ahogy latom te ezeket nem tetted meg. Kicsit ha az arcodbol visszavennel, tobb alazattal lehet jobb jegyeid lennenek.

jan. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
jan. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is a válaszadók eddigi résének véleményét tudom csak osztani. Ha neked szivatás hogy átmentél mindenből és lett kettesed, akkor kérdezz meg egy TTK-st vagy műszakist. Mosolyt csalsz majd az arcukra. Majd ha a 3. szigorlatodra készülsz ugyanabból, akkor kicsit kezdj izgulni, addig kár ilyeneken rágódni. Amúgy meg a tanárt kérdezd hogy az miért csak kettes, ha ez tényleg ennyire fontos neked.
jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
jav: "résének"=részének....
jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!