Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám vajon élvezi hogy...

Anyám vajon élvezi hogy szivathat? Hogy tönkreteszi az életem?

Figyelt kérdés
Egy 24 éves lány vagyok és sosem voltam még fiúval. Édesapám egy csodás ember, mindig szeretett és megértett, de (már bocsánat) egy képmutató hárpia az anyám, és élni nem hagyja az embert. Apukám 10 éve beteg lett, ágyhoz kötött és hétköznapi dolgokban is segíteni kell neki, viszont anyám semmit nem tesz érte, folyamatosan csalja olyan idős pasikkal mint én. Folyton én vagyok apuval, ha kórházba kerül ott vagyok vele otthon is ott vagyok vele. Mikor kicsit szeretnék magánéletet is, vagy dolgozom anya otthonhagyja egyedül vagy felvisz valami fiút és ott a házban fekszik le vele. Emiatt dolgozni is alig tudok és fiatalabbkoromban is mikor veletlen egy srác randira hívott anyám mindig úgy intézte hogy le kelljen mondanom, a srácok egy idő után megunták ezt és elfelejtettek. Fél éve volt egy nagy szerelmem, odavoltam érte, imádtam úgyéreztem ő lesz az igazi, de sosem tudtam vele elmenni igazi randira. Egyszer a srác hazakísért munkából mert rosszul lettem, anyám olyan undorítóan és átláttszóan rámászott hogy a srác azóta kerül, és nem is beszéltünk. Bezzeg anyámtól hallgatom hogy apám hamarsan meghal és nem is lesz unokája. Sajnos apukám miatt otthon kell laknom, nem tudok mit tenni. Szerintem már nem is lesz párom meg gyerekem soha, kinek kell egy hamarosan 25 éves csaj aki életében nem csókolózot és az Édesapja kezelésére fordította az elmúlt 10 évét, feladta ezért az álmait és bolti eladóként dolgozik lévén hogy nem volt lehetősége egyetemre menni. Kész vicc. Van szerintetek még bármi normális jövőre esélyem?

2020. máj. 19. 16:48
1 2
 1/16 anonim válasza:
64%

Szia!

Ha tényleg úgy van, ahogy mondod, anyukádnak el kellene mennie pszichológushoz. Ha valaki irányítani akarja a lánya életét az nem egészséges egyáltalán. Megértelek, de ne aggódj, még fiatal vagy, biztos lesz még időd tálalni valakit. De erről a helyzetről beszélni kellene az anyukáddal, tisztázni, hogy hogy érzel ezzel kapcsolatban. És fel kellene ajanlani neki a terápiát.

2020. máj. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
78%
Arról nem is beszélve, mit csinál apukáddal. Mindenképp pszichológusra van szüksége.
2020. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Anyád kihasznál. Értem, hogy apukád fontos neked, de nem áldozhatod be ezért az életed és a józan eszed. Ha szeret, gondolom ezt ő is belátja. Nem tudom hogy álltok anyagilag, de fel kéne fogadni egy ápolót mellé, vagy valakit, mert ezt te nem csinálhatod a végtelenségig. Muszáj menned és élned a saját életedet. Csak akkor lehet normális életed, ha valahogy kikerülsz ebből a mérgező közegből.
2020. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
85%
Ez rettenetes... Ha legközelebb megismerkedsz egy potenciális férfival, rögtön az elején beszéld meg vele ezt a helyzetet. Remélem találsz olyat aki megérti hogy ez van, és ennek ellenére elfogad, esetleg segít is neked. Hosszabb távon még talán apukádnak is, és elmehetsz mondjuk a barátnőiddel valahova. Randizni meg nálatok tudtok csak, ha van legalább egy szobád, ahová félrevonulhattok, de azért ott vagy ha apukádnak segítség kell. Ez kb olyan, mint az egyedül álló anyák helyzete, akiknek nonstop a gyerekel kell foglalkozni, de azért van aki talál olyan pasit aki ezt elfogadja. Anyukád meg ha ennyire nem bír magával, és még hasznát sem veszitek otthon, talán jobb lenne ha elmenne.
2020. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon érzékeny vagyok az anya-gyerek kapcsolatokra, szerintem egy anyának attól kezdve, hogy gyereke születik, neki kellene az elsőnek lenni, plane, ha a gyerek normális es jo ember, szörnyű volt ezt olvasni, sajnálom a helyzeted...Az, hogy rámászik arra, akibe te szerelmes vagy...botrány

Egy ilyen “anyától” nagyon hamar minél távolabb kellene kerülni, a leírásodból az jön le, hogy zsigerből gonosz es mentális gondjai is vannak. Apukád ápolását meg kellene oldani valahogy, megértem, hogy szereted, de tényleg nem áldozhatod ra az egesz fiatalkorod, egy ápoló lenne a megoldás.

2020. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajnos én keresek egyedül hármunkra és így is alig bírok mindent kifizetni, ápolót fogadni nem tudok anyagi okok miatt. Csak abba gondoljatok bele hogy egy Budapest melletti városban, egy magántuajdonban levő drogéria egyetlen eladója vagyok, apukám betegen van otthon és még a mosdózásra is alig képes egyedül, anyám boldogan habzsolja az élet, és az én fizetésemből konkrétan eltartom őket, meg apukám némi gyógyszerekre és ilyenekre kapott támogatásából
2020. máj. 19. 18:53
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp külső segítséget kell kérned. Nincs olyan rokonod, akivel elég jóban vagy ahhoz, hogy megbeszéld vele ezt a dolgot? Az anyád(mar bocsánat, hogy így hívom, de az “anyukád” szót nem tudom használni ilyen helyzetben)miért nem dolgozik? Hogy várhatja el, hogy a lánya tartsa el es meg az apukadat is egyedül ápold? Az eszem megáll. Soha többe nem kellene neki adnod egy forintot sem. Nem lehetne esetleg befektetni valahova? Bar tudom, hogy milyenek a körülmények itthon...

Szerintem ment el egy pszichológushoz, az van ingyen is, mégha nincsenek is mentális gondjaid, egy ilyen helyzetben mindenképp jól jöhet beszélned egy szakemberrel, ő biztosan tudna tanácsot is adni. Az anyádnak pedig soha többe ne adj pénzt! Más az, ha segítségre van szüksége egy szülőnek es más, ha ilyen szinten élősködik es megkeseríti a gyereke életét.

2020. máj. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
De minek tartod el anyád? Ápolási díjat kértétek?
2020. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok


Azonnal zárd el a pénzcsapot. Apádnak vedd meg ami kell, akár zárd el a kaját is, ennek az élősködőnek meg semmit ne adj. Nem állapot, hogy egy ennyi idős ember ilyen életet kell, hogy éljen. Teljesen ismeretlenül is belefacsarodik ebbe a szívem... próbálj meg félretenni valamennyit, hogy legalább heti 1-2 napra ki tudj fizetni egy ápolót, aki van apáddal, addig te kicsit legalább ki tudnál kapcsolódni. Ha nem adsz anyádnak pénzt, apád gondolom csak kap valami rokkantnyugdijat vagy bármit, úgy talán jobban kijöttök. És igen: kérj külső segítséget. Ha nincs a családban senki, akkor akár valamilyen ingyenes segélyszámot, bármit. Nyilván piaci alapú pszichológiai kezelésre már végképp nem futja... a kedves édes jó anyádnak nem nevezhető szemétdomb meg takarodjon el dolgozni, vagy ápolja a férjét, vagy húzzon el a 'csába. Komolyan elképedek, milyen emberek élnek köztünk. Nagyon megérint ez a történet kérdező, pont ennyi idős vagyok mint te, és annyival könnyebb dolgom van, hogy fel sem fogom.

2020. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Ez tényleg borzasztó... anyád pszichiátriai eset. téged büntet a saját elfuserált élete miatt, ami tény, hogy szomorú, de amit veled művel, teljesen elfogadhatatlan.

"Bezzeg anyámtól hallgatom hogy apám hamarsan meghal és nem is lesz unokája"

Ez nagyon súlyos érzelmi zsarolás és manipuláció. Talán ha nem ő mászna rá olyan korú srácokra, mint amilyen te vagy, és nem lehetetlenítene el téged tőlük, még sikerülne is az unoka része..

Mindenképp próbálj tőle különválni, elköltözni, bárhogy... nincs valamilyen rokonod, barátnőd, akiben teljesen megbízol?

2020. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!