Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire gyakori szakdolgozatn...

Mennyire gyakori szakdolgozatnál egy fejezetet egy könyvből megírni?

Figyelt kérdés

Ez probléma? Beleköthetnek?


Kereshetnék több forrást, de semmi értelmét nem látom, ha egy könyvben benne van minden ami kell.


jan. 27. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha minden igaz, akkor ez így plágium is lehet...
jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Milyen hosszú a fejezet?
jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1#miért lenne plágium, ha lehivatkozom?

2# kb 4-5 oldal

jan. 27. 19:15
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni, mint mond az előírásotok, de nálunk az volt, hogy hivatkozás ellenére ha adott forrást használsz bizonyos terjedelmen túl egy huzamban, az plágiumnak tekintendő
jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges fejezet, egy adott könyv értelmezésének fogja a konzulens tekinteni és kiveteti. Ha bennehagyod, az opponens köt bele.
jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az idézet minden esetben vagy kiindulópont a te elképzelésed kifejtéséhez, vagy kiegészítő adat, vagy az érvrendszered része, vagy illusztráció.


Ha oldalakat idézel, hol van a te gondolatid, te kutatási eredményed, amik alapján kifejted és összegzed a meglátásaidat?!

jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4# az igen, utánanézek köszi!

6# történelmi téma, hogy én mit gondolok édes mindegy

jan. 27. 21:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg kérdező, az esetek többségében szintén tök mindegy, hogy mi az amit gondolunk. Nem tudom melyek azok a szakok, amelyek teret engednek az önálló vélemények megfogalmazásának, de örömmel olvasom, hogy vannak ilyenek.

Szervezetpszichológiai témából írom most a szakdolit, a hipotéziseimet is meg kell támogatnom szakirodalommal, a kutatásom eredményeit és a következtetéseimet is. Az, hogy én mint mezei Hoppmariska mit gondolok, kb a lőtéri kutyát sem érdekli, sajnos.

jan. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8# nagyon érdekes, nálunk alapvetően elvárás volt, hogy a szakdolgozatban önálló gondolatok és felvetések legyenek. Nem az volt az általános, hogy a szakirodalmat foglald össze x szempontból.
jan. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 megkérdezhetem, hogy milyen szak? Komolyan irigyellek.


Hát annyi, hogy a következtetések és javaslatok részbe leírhatom, hogy szerintem mi van, de ezt is alá kell támasztanom más vonatkozó kutatásokkal. Szóval, olyat nem írhatok, hogy pl. szerintem a kiégés és a fluktuáció között negatív előjelű a kapcsolat. (Direkt írtam így, mert nyilván mindenki pozitív kapcsolatot feltételez.) Csak úgy írhatok ilyet, ha utána írom, hogy ezt a gondolatot támasztja alá X,Y,Z,Zs.. és akkor ebből az következik, hogy...., amit már igazolt A,B,C, és a jövőbeni kutatási irányok ezért ezek meg ezek legyenek, mert G,H,J,K összefüggéseket fedezett fel a témában.

Velem a konzulensem úgy kezdte az egyeztetéskor, hogy jók és logikusak a hipotéziseim, de kell legyen hozzájuk vonatkozó kutatás, amivel megtámogatom az egész szakdolgozati kutatásomat. Mert csak úgy nem lehet hasraütésszerűen írni, hogy még senki nem vizsgálta az adott területet vagy témát. (Mesterképzésről van szó egyébként.) Szóval, gyakorlatilag az én szakdolgozatom abból áll, hogy összeollózgatom, átfogalmazom mindazt, amit eddig a kutatók gondoltak a témáról + kiegészül a saját empirikus kutatásommal, amit úgyszintén le kell hivatkozzak minden létező oldalról. Saját vélemény senkit nem érdekel. :(

jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!