Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építészmérnök Bsc levelező??

Építészmérnök Bsc levelező??

Figyelt kérdés
Jelenleg orvosként dolgozom, azonban szeretnék több lábon állni, illetve olyan szakmában is dolgozni, ami otthonról is végezhető. Az épületek mindig is lenyűgöztek, szeretem a kreatív munkákat és úgy gondolom, hogy a kézügyességem is megvan hozzá. Mit gondoltok, megfelelő választás lehet egy nő számára az építészmérnök szakma, illetve bizonyos esetekben otthonról is végezhető? Hogyan telnek egy építészmérnök hétköznapjai és milyen az egyetemi lét? Levelezőn is érdemes elvégezni? Vagy esetleg a levelezős diploma kevesebbet ér egy nappali tagozatosnál? Előre is köszönöm a válaszokat.

febr. 7. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezen iparágban dolgozom mernokkent. Egyik legkevésbé csalad barat területnek tartom az epitőipart. Ritka a napi 8 órás meló , sok cégnél természetes hogy napi 10 óra van, a túlórat fizetik csak éppenséggel nem tulora pótlékkal, a fizu egy részét borítékba adjak , és más mérnöki területhez képest még szerényebb bér is érhető el vele. Én mondjuk egy percet sem dolgoznék ilyen szarrágo helyen , de nehéz azt a pár normális céget megtalálni, nem mindig van felvétel. A többség meg ebben az iparágban sajnos ilyen
febr. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jah és a home office szót ebben az iparágban itthon nem is ismerik jó részt.
febr. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom bsc-t nem lehet levelezőn végezni sehol.


A nők egy jó része ponthogy elhagyja ezt a szakmát gyerekvállalás után, én is ezen vagyok. Alap a napi 9 órás munkaidő. Nálunk van home office, de semmire se mész vele, ugyanúgy a gép előtt ülsz egész nap, csak pizsiben és egyedül. Ha közben mást is csinálsz otthon akkor este 10-kor is a gép előtt fogsz ülni, mert a munkát senki sem végzi el helyetted és határidők vannak. Cégtől függ hogy mennyire gyakran de előfordul túlóra és hétvégézés is leadások környékén. Mindezt a garantált bérminimumot éppen meghaladó bejelentett fizetésért+zsebbe 100-150.000-ért.

febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha még az egyetemi léthez: Volt hogy 3 nap alatt összesen 6 órát aludtam leadáskor.

Volt hogy délután 1-re mentem konzultációra, természetesen valahova a világ végére ahol épp a konzulens saját irodája van, és este 6-kor jöttem ki úgy, hogy konzultáltam vele max 20 percet.

Cserébe a közösség és bulik jók voltak, de gondolom az 30 környékén járó családanyaként már annyira nem izgat.

febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!