Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építészmérnök szak, 37 évesen,...

Építészmérnök szak, 37 évesen, munka mellett, levelezőn. Mennyire érdemes/esélyes jelentkezni ilyen szempontok megléte mellett? Borzasztóan nehéz, nagyon kemény matematika+fizika kell hozzá, vagy közepes szinttel és (hagyományos) érettségi esetén...

Figyelt kérdés

Hagyományos érettségi esetén hármas matematikával, négyes fizikával azért nem esélytelen elkezdeni munka mellett sem ilyen idős korban? Egyetemre nem jártam.


Természetesen a hagyományos érettségi újra letételével immáron emelt szinten.


Hangsúlyozom van esély ÍGY elvégezni (akár a legrosszabb jegyekkel is)? És csak az egyetemi szak elvégzését kérdeztem - elhelyezkedéséről szó nem esett.


Munkám négy napból áll a héten, mert meg tudtam egyezni a munkáltatómmal, hogy így is megfelel neki, gyakran be sem kell járnom e napok nagyrészén.


Azonban egyrészt mégiscsak munka mellett történne a tanulás, és az építészmérnöki szak szerintem nem a könnyen elvégezhetők közé tartozik...


...másrészt régen sem volt erősségem a matematika és fizika. Kérdés, ha motiváltabban állnék hozzá az ismeretek újbóli elsajátításához, emelt szinten, többet és jobban tanulnék (vagyis gyakorolnék), akkor lehetséges-e így, a fenti szempontok megléte mellett - még ha rossz jegyekkel is, de - elvégezni egy ilyen szakot?



nov. 30. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a matek/fizika a szóró.

Bőven el lehet végezni átlagos szintű tudással.

A rajz, épszerk, szakmai rész nehezebb.

Arról nem adok véleményt, hogy megéri......

nov. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Csak akkor végezd el ha ez az álmod és nem zavar, hogy gyakran kell (fizetetlen) túlórázni és más mérnöki szakokhoz képest (pl: mérnökinfó, villamosmérnök, mechatronikai mérnök) jelentősen alul van fizetve.
nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az észrevételeiteket!


Remélem igazatok van/lesz, TÉNYLEG NEM ördögtől való átlagos matematika/fizika tudással is e szakot elvégezni. (Vagyis nem ezek miatt bukja majd el a vizsgákat a hallgató.)


Ettől teljesen függetlenül, azokhoz szólok, akik az elhelyezkedésről, megbecsültségről, fizetésről írtak:


"Csak az egyetemi szak elvégzését kérdeztem. Elhelyezkedéséről (eme kiírásnál) szó nem esett."

dec. 1. 12:51
 4/12 A kérdező kommentje:
Első! Épületszerkezetek kapcsán (plusz tervrajzok rajzolásával kapcsolatban) tudsz esetleg - a neten is fellelhető - olyan támpontokat adni, melyek nüansznyi betekintést engednek abba a komplexitásba/bonyolultságba, ami miatt szerinted annyira buktató ez a két rész?
dec. 1. 12:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

BME-s anyagokat keress

Nem a rajzolvasás a kritikus.

dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
9%

Most ez komoly, hogy 37 évesen..... nagyon nem itt kéne tartani.

Család kéne gyerek és abban kiteljesedni amibe már belekezdtél.

dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudom részedről ez inkább jó tanács volt, mint szokásos magyar alaptalan rosszmájúság, de nem tudod mi célom van vele. Fogalmad sincs, abszolút nem ismersz, számodra egy vadidegen vagyok, így nem tudhatod és nem is tudod miért ez a kiírás.


Előzőhöz: Műegyetemes anyagokat megpróbálok keresni. Remélem találok is majd. Köszönöm segítségedet!

dec. 1. 20:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt a pár felév matekot illetve mechanikat (statika, szilardsagtan) túl lehet élni baromi sok és szorgalmas gyakorlással. Maga a rajzos tárgyak fognak inkább elvenni baromi sok időt, egyetemen rajz leadasok előtt nem egy ember rajzolt éjszakákon át. Tudom nem kérdezted de azért leírom. Fele akkora karrierlehetőség sincs vele mint egy villamos vagy gépész mernokivel. Az ilyen 4 napos munkahetet meg épìtőiparban majd elfelejtheted. Lehet az inkább heti 6 is mernokkent, napi 10 órában is akar.
dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hatos!

Nem az eszedről lehetsz híres, ezért tartasz azon a szinten, ahol vagy..kiteljesedni pedig sosem fogsz!

dec. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
😀 😁
dec. 3. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!