Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak olyan szakok ELTE-n...

Vannak olyan szakok ELTE-n amire kisebb a ponthatár és áttudnék később iratkozni a programtervező informatikus szakra?

Figyelt kérdés

febr. 15. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Én proginfó bsc-n végeztem, most csinálom az Msc-t. El kell, hogy keserítselek, de annyira nem gyalog-galopp ez a szak, hogy kisujjból elvégezd. Ha nagyon ide szeretnél jönni, akkor hagyj inkább ki egy évet, javíts az érettségiden, és utána jelentkezz megint.

Amit ajánlok: emelt informatika érettségi, programozás nélkül kínszenvedés lesz már az első félév, emelt matematika érettségi (analízis az egyik szórótantárgy), angol nyelvvizsga.

Ha ezek nincsenek meg, érdemes megcsinálnod. A kérdésedre válaszolva, egyébként, szerintem matematikus szakról át tudsz jelentkezni, de nem lesz könnyű.

febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

“áttudnék később iratkozni ”


Előtte egy helyesírási előkészítő tanfolyamot javasolnék.


Hogy kerülnek az egyetem közelébe is azok, akik nem ismerik az igekötős igék helyesírását? Elemi iskola harmadikos anyag.

febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Digitális kultúrából emelt szinten fogok érettségizni és a programozással kivagyok békülve mert szabadidőmben is programozok az érettségire készülésen kívül. Pythont és SQL-t emelt érettségi szinten vágom, HTML és CSS-be belekóstolgattam még régebben és C#-ból pedig van egy szolid alapom mert voltam ingyenes oktatáson a nyelvből. Angol felsőfokúm is megvan, és alapjáraton a hobbim és érdeklődési köröm 100% technológia irányzatú. Emelt matek nem lesz mert... nem xD faktra járok tho. Köszi a választ azért


#2

Látsik a te inteligenciád is, hogy ijenekbe köcc bele :*

febr. 15. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem olyan erős ott a matek, hogy emelt szintű kelljen oda, de ha matek szakról akarsz átmenni, akkor oda emelt matek kell (tudtommal, de majd a felvi megmutatja).

Egyébként pedig tényleg javíthatnád a helyesírásodat, például könyvek olvasásával, mert valakinek szúrhatja a szemét az általad használt alternatív helyesírás.

#2, látszik, hogy középszintű érettségin nem veszik komolyan a helyesírást (se).

febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

De miért pont az ELTE a cél? IT-n belül NINCS olyan Magyar egyetem ami bármit is érne a piacon, külföldön pedig abszolút a kutyát nem érdekli, hogy melyik (számukra) no name egyetemről van a diplomád.


#3 ha nehéznek tartod faktosként a matek emeltet, akkor van egy rossz hírem, hogy nagyon nagyon nagyon szenvedni fogsz egyetemen a matek miatt. Ezzel még most kezdj valamit, mert akit érdekel a technológia és ezzel szeretne foglalkozni annak a matek nem nehéz, maximum lusta megtanulni, mert nem érdekli. De itt nem egyszerű emelt matek szintről van szó, hanem felsőbb matematikai ismeretekről….



Off topic, de az ilyen helyesírás náci idiótákkal úgy leülnek matekról beszélgetni. Az 1000000x fontosabb az életben, mert nem csak pénzben nyílvánul meg ennek a tudása, hanem másképp tekint az ember minden fontosabb döntésre. Sőt, olvasásnál BIZONYÍTOTTAN fontosabb a matek, mert ahogy öregszik az ember, folyamatosan “tornáztatni” kell az agyat = kihívásoknak kitenni. Szóval ti nyelvtan nácik, hogy álltok a matekkal?:) beszélgethetünk diff egyenletekről? Vagy kiszámolunk valami izgalmas integráltat amit több oldalon keresztül kell majd levezetni?


Megvan a könyveknek a helye és a párom filmeken dolgozik, szóval elismerem azt a területet is, de ti annyira tudtok sírni a helyesírás miatt, MIKOR SEMMIBEN NEM VISZ ELŐRE AZ ÉLETBEN. Magyarország egy jelentéktelen hely, angolul vagy németül kell helyesen írni, azt aláírom, hogy fontos, na de magyarul???:DDDDDDDD

febr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5, és a 4-es vagyok, matematikus, de egy kissé háttérbe szorította az informatika. A Wikipédia segítségével szoktam egy kicsit matekozni.
febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező egy gazdaságinformatikus vagy mérnök/üzemmérnökinformatikus szak miért nem opció?
febr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!