Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidéken is tanárhiány van?

Vidéken is tanárhiány van?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron diplomáztam, de fél éve nem találok munkát.

Egyedül Pesten lenne választék, de az ottani árak mellett nem érné meg.

Nyíregyházán élek, de a vármegyében is csak 1 helyen, a környező megyékben pedig sehol keresnek történelem-magyar szakos tanárt.

Ami volt, arra is 30 másik ember jelentkezett.

Egyre inkább kamunak érzem ezt az egész tanárhiány maszlagot, legfeljebb Pesten probléma.



febr. 17. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
Reál szakos tanárból hiány van kb mindenhol. Humánból..hát nem igazán. De ezt nem mondta senki neked mikor kezdted? legalább az egyik tárgyad legyen reál, ha munkát is akarsz kapni?
febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

Én meg egyre inkább kamunak érzem ezt az egész kérdést.


Több vidéki iskolában is vannak ismerőseim (bár egyre kevesebb mert egyre többen elégelik meg és keresnek más munkát) és mindegyik iskolában hiányzik többféle tanár is.

Az egyikőjükkel elég gyakran beszéltem mikor munkát keresett (humán tárgyakat tanít ő is még) és rengeteg helyről kapott ajánlatokat pedig akkor ő is friss diplomás volt.


Bár én elég távol lakom tőled, lehet felétek van elég humán tárgyat tanító tanár, nem tudom.

febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk minden magyaros túlórában van, mert nem vagyunk elegen (Szolnok megye). Szerintem te kamukázol. Pedagógus állások csoportban hirdesd magad, ha nem vagy full kamu. Mindenkire rávetik magukat a munkáltatók.
febr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

Vidéken nincs hiány humán szakosból. Alig van álláshirdetés.

Reál szakosból hiány van, azon belül is inkább matek és fizika szakosból. Van olyan iskola, ahol több földrajz vagy biológia szakos is van, de matektanárért kapkodnak, és csak óraadót vagy nyugdíjast találnak, azt is nehezen. Magyar, töri, nyelv szakos van bőven.

febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Akik szerint kamu a kérdés, menjenek fel a [link] oldalra és keressenek rá bátran, hogy "magyar" vagy "történelem" tanár szakost keresnek-e a megyéjükben.


Nem írnám ki a kérdést, ha nem lenne reális alapja.


Annak aki ajánlotta a facebook csoportot köszönöm, ha van akinek van még ötlete hol érdemes még keresni azt megköszönöm.


Sajnos az tűnik itt a megfejtésnek amit többen is írtatok, hogy humán szakos tanárból nincs hiány.

febr. 17. 14:25
 6/20 anonim ***** válasza:

De ez nem azt jelenti, hogy fel kell adni, csak többet kell várni. Jelentkezz olyan intézményekbe is, amelyek éppen nem hirdetnek.

Opció még a költözés is, főleg, ha adnak szolgálati lakást, ami ritka, de előfordul.

febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyíregyen van tanárképző így ott környékben hamarabb betelnek a helyek.
febr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk február közepén amúgy is uborkaszezon van. Majd megnézheted augusztusban, akkor nagy a fluktuáció.

Olyat kijelenteni, hogy nincs hiány humán meg idegennyelv tanárokból, nettó inkompetenciára vall. Van hiány, de megoldjuk úgy, hogy heti 24 helyett 30 órában tanítunk. Így legalább kapunk plusz pénzt. Hogy az órák milyen minőségűek, hát...


Jelentkeznék a környék iskoláiba, hátha akad valami.

febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
8, nálunk az egészségügyben is ugyan ez megy. A kormány szerint nincs hiány, mi meg a belünk húzzuk hogy életben tartsuk az osztályokat, sokszor kifizetetlen túlórákkal.
febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
9, így így, ez a közszféra.
febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!