Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidéken is tanárhiány van?

Vidéken is tanárhiány van?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron diplomáztam, de fél éve nem találok munkát.

Egyedül Pesten lenne választék, de az ottani árak mellett nem érné meg.

Nyíregyházán élek, de a vármegyében is csak 1 helyen, a környező megyékben pedig sehol keresnek történelem-magyar szakos tanárt.

Ami volt, arra is 30 másik ember jelentkezett.

Egyre inkább kamunak érzem ezt az egész tanárhiány maszlagot, legfeljebb Pesten probléma.



febr. 17. 13:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolákban jellemzően júniustól van mozgás. Jelenleg sok vidéki iskolában van tanárhiány de a kialakult tantárgyfelosztás miatt a tanév közben nem hirdetik az állást. Így fordulhat elő hogy a magyar töriszakos ismerősöm fizikát és kémiát is tanít.
febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%
#8 Egy álláskereső szempontjából lényegtelen, hogy hogyan oldják meg az iskolák. Ők azt tapasztalják, hogy állást keresnek, de nem találnak. Mert nincs szabad álláshely. (Ráadásul ez olyan városban és faluban is előfordul, ahol nincs tanárképző. Egyes megyékben vagy régiókban alig van betöltetlen álláshely, abban a néhány hirdetésben meg ritkább, hogy humán szakost keresnek. Álláskeresőként mindegy, hogy milyen minőségben oldották meg az iskolák, ha egyszer be van töltve a hely akárhogy is, attól még az álláskereső nem jut elörébb.) Értem, amit írsz, de azt nem, hogy neked aztán miért volt feltétlenül fontos a mai napon, hogy egyet "nettóinkompetenciázz".
febr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
Nyilvánvalóan nem a kérdezőnek válaszoltam, hanem annak a kommentelőnek, aki kijelentette, hogy bizonyos szakokból NINCS hiány.
febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem mindegy , hogy matek fizika szakos tanárról beszélünk ( ahol sokan inkább elmennek mérnöknek ilyen érdeklődési körrel) vagy mondjuk magyar töri.
febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

De hát… hogy keresel te munkát? Facebook csoportban benne vagy? Járod a sulikat önéletrajzzal, motivációs levéllel? Fb csoportban konkrétan kapadoznak az emberekért.


A másik meg hogy be kell menni az iskolákba, közölni hogy tanár vagy és állást keresel… én is ezt tettem, lett is egyből gyakorlati helyem anno. Hiány van, igen, de nincs erejük arra, hogy állást hirdessenek, interjúztassanak stb. Ez nem ugy megy, mint a többi szdérában. Tudod, ha nem emgednek be az ajtón, be kell mászni az ablakon…

Nehogy azt hidd hogy az iskolák még azzal foglalkoznak külön hogy pozíciókat hirdessenek meg, az kb. az utolsó. :D elenyésző.


Néha annyira az a tapasztalatom Azokkal a kistanárokkal kapcsolatban, akikkel találkoztam egyetem alatt-után, hogy igazából fogalmuk sincs, hogy kéne keresni… minden nap panaszkodnak, hogy felmondanak, de egy rossz álláskeresős tapasztalat után inkább maradnak az első rossz helyen, ami jutott…

febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem reménytelen, nálunk is tanít egy magyaros kolléganő nyugdíjasként, lehet hogy a következő tanévet már nem vállalja.
febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

15-ös válaszoló: tanárhiány van, de nincs idejük állást hirdetni?

Ne nevetessen már.


De ettől függetlenül érdemes lehet beadni az önéletrajzot néhány iskolába, de nem néznének hülyének?

febr. 18. 20:10
 18/20 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érdemes beadni az önéletrajzodat! Ha sikerül, akkor szuper, ha meg nem, akkor nem mindegy, hogy idegen emberek, akiket sose látsz többet, hülyének néznek-e? Egyébként nincs miért "hülyének nézni" emiatt, állást keresni, próbálkozni teljesen normális dolog.
febr. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Na tudtam én hogy azzal van itt a baj ahogy próbálsz állást keresni. Igen, Azért nem hirdetik meg mert ha egy facebookos csoportban is simán találnak másnapra munkaerőt meg bemennek random emberek az iskolába hogy vegyék fel őket, akkor minek hirdetnének meg állást pénzért?


Hidd el, nem néznek hülyének ha csak úgy beadod a papírodat. De különben meg kit érdekel, másnapra a létezésedet is elfelejtik, ha nem ott fogaz tanítani… Nekem egy HR-es barátnőm is mondta hogy akik személyesen mennek be azokat ők is szívesebben hívják vissza. Nyilván a suliban nem HR-esek döntenek, de ugyanaz a helyzet.


Nagyon nehéz lesz tanárnak lenned hogyha ezen pörögsz hogy hülyének néznek-e. Nagyon sok diák fog még a jövőben hülyének nézni, csak szólok. (Akkor is ha mindent bele adsz.)


Kapcsolatépítésre is jó meg, te is el tudsz menni az iskolába, szét tudsz nézni, neked is lenne egy első benyomásod.


Én ezt csináltam miután úgy döntöttem hogy nem tanárként folytatom tovább a karrieremet. Annak ellenére hogy sokan féltettek hogy jaj mi lesz így majd velem. Hát mi lenne? Aki keres az talál…

8 nap alatt találtam munkát, interjúkkal..

Mondjuk nekem volt munkatapasztalatom mert egyetem mellett is dolgoztam, és azért az sem mindegy.


Na de hajrá! Menni fog, csak akarni kell.

febr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%
Nyíregyházán ahhoz is komoly protekció és ismerős kell, hogy utcát seperni felvegyenek a NyírVV-hez, sajnos személyes tapasztalat. Vannak állások csak vagy nincsenek meghirdetve mert eleve le van zsírozva, hogy ki fogja megkapni vagy ha meg is van hirdetve az is csak látszatból, de már szintén meg van rá a befutó.
febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!